SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 31 maja 2016

Polska odniosła efektowne zwycięstwo nad Japonią 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich i występ w Rio de Janeiro jest bardzo blisko.

Polska pokonała w Tokio Japonię 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) w meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni odnieśli trzecie zwycięstwo i jako jedyny zespół bez porażki prowadzą w tabeli.

Po dniu przerwy wznowione zostały rozgrywki. Polacy wcześniej pokonali po 3:2 Kanadę i Francję. Są na dobrej do wywalczenia awansu.

We wtorek podopieczni trenera Stephana Antigi spotkali się z gospodarzami. Pewnie wygrali pierwszego seta. Na drugiej przerwie technicznej mieli przewagę 16:11. Potem jeszcze powiększyli prowadzenie. Japończycy nie poddawali się. Po dobrych zagrywkach Ishikawy japoński zmniejszył straty. 22:20. Końcówka należała do biało-czerwonych, a seta zakończył skutecznym atakiem Dawid Konarski.

Drugi set został wygrany jeszcze pewniej, choć jego początek należał do gospodarzy, którzy prowadzili 8:5. Jednak do drugiej przerwy technicznej biało-czerwoni zaprezentowali poziom nieosiągalny dla japońskiego zespołu. Świetny był nasz blok. Zagrywka flotem sprawiała rywalom wiele kłopotów. Było 16:10 dla Polski. Potem jeszcze biało-czerwoni stracili cztery punkty, ale ostatnia częśc spotkania była znów rewelacyjna w wykonaniu polskich siatkarzy. Gospodarze byli wręcz momentami bezradni.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Polacy praktycznie cały czas prowadzili - m.in. 8:6, 21:18 24:22. W końcówce sędzia odgwizdał naszym podwójne odbicie. Japończycy również nie ustrzegli się błędów. Zespół trenera Antigi odniósł pewne, błyskotliwe zwycięstwo.

Statystyki meczu: http://worldoqt.japan.2016.men.fivb.com/en/schedule/7102-poland-japan/match

 

  • 0
  • 1
  • 20
  • 0
  • 1