SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 20 grudnia 2022

Reprezentanci Tygodnia: Joanna Wołosz i Karol Butryn

Wtorek – a to oznacza kolejny tekst cyklu „Reprezentanci Tygodnia”. Tym razem tytuły trafiają do Joanny Wołosz i Karola Butryna.

Reprezentant Tygodnia: Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn)

Karol Butryn debiutował w reprezentacji w ubiegłym sezonie kadrowym i ma za sobą kilka naprawdę dobrych występów. Dzięki imponującym akcjom zaskarbił sobie sympatię kibiców, którzy chcieli oglądać go na boisku jak najczęściej. W sezonie ligowym ciężko pracuje na to, by latem ponownie założyć biało-czerwoną koszulkę. Jednym ze świetnych spotkań jest chociażby starcie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźlę, w której atakujący pokazał siatkówkę na najwyższym poziomie. W całym meczu nazbierał 29 punktów, w tym trzy zdobyte bezpośrednio w polu serwisowym i taką samą liczbę „oczek” zapisanych w bloku. W ofensywie skończył ponad połowę ataków i bezpośrednio przyczynił się do zwycięstwa „Indyków” z mistrzem Polski.

2. Paweł Zatorski (Asseco Resovia Rzeszów)

Kolejnym z reprezentantów, którzy znaleźli się w naszym aktualnym zestawieniu jest Paweł Zatorski. Dwukrotny mistrz świata był gwarantem jakości w spotkaniu Asseco Resovii Rzeszów i Projektu Warszawy, który ostatecznie zespół z Podkarpacia wygrał 3:0. Libero reprezentacji Polski przyjmował piłkę 15 razy, notując ponad 70-procentową jakość odbioru posyłanych w jego stronę serwisów.

3. Kamil Semeniuk (Sir Safety Susa Perugia)

Nasze podium zamyka Kamil Semeniuk, który zagrał imponująco, przeciwko Ziraatowi Bankasi Ankarze w kolejnym meczu Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski zdobył łącznie 16 punktów, kończąc ponad 60-procent ataków. Klubowy mistrz Europy po raz kolejny potwierdza, że we włoskim klubie czuje się znakomicie i od kilku sezonów jest w siatkarskim topie.

*Do odnotowania: Z uwagą przyjrzeliśmy się grze Mikołaja Sawickiego i Michała Gierżota. Pierwszy z nich, zawodnik Trefla Gdańsk zagrał bardzo dobrze w starciu z Barkomem Każany, zapisując na swoim koncie 19 punktów i 60% skuteczności w ataku. Gierżot po raz kolejny pojawia się w naszym rankingu i tym razem zakończył mecz z 15 punktami i nagrodą MVP.

Reprezentantka Tygodnia: Joanna Wołosz (Prosecco Doc Imoco Conegliano)

Nie mogło być inaczej – nasz ranking otwiera Joanna Wołosz, która w weekend wraz ze swoimi koleżankami sięgnęła po złote medale Klubowych Mistrzostw Świata. Kapitan reprezentacji Polski pokazała absolutny top! W czterech meczach zdobyła 13 punktów, a przede wszystkim znakomicie odgadywała intencje rywalek i z perfekcją godną najlepszych (bo przecież od lat jest w ich gronie), umiejętnie dystrybuowała piłki. Za swój znakomity występ odebrała nagrodę dla Najlepszej Rozgrywającej Turnieju. Wielkie brawa!

2. Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź)

Na wali wznoszącej pozostaje Monika Fedusio, która po raz kolejny przekroczyła granicę 20 punktów w meczu. Tym razem z siłą przyjmującej zderzył się #VolleyWrocław, który jednak miał w tym starciu więcej armat, na które mógł liczyć. Mimo świetnej gry naszej kadrowiczki, to wrocławianki święciły triumf, co jednak nie umniejsza roli i umiejętnościom „Fedi”.

3. Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź)

Nasz ranking zamyka Aleksandra Gryka – środkowa ŁKS Commercecon Łódź. Blokująca łodzianek, znakomicie wywiązała się ze swojej roli, pięciokrotnie zatrzymując przeciwniczki z BKS BOSTIK Bielska-Białej. Dodatkowo dołożyła 7 punktów w ataku, co pozwoliło jej zamknąć spotkanie z 12 „oczkami” na koncie.

*Do odnotowania: Ciekawy występ zaliczyła Weronika Centka (Developres BELLA DOLINA Rzeszów), która w meczu z UNI Opole zdobyła łącznie 9 punktów przy 60-procentowej skuteczności w ataku. Dodatkowo dwa razy zablokowała opolanki.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 7
  • 0
  • 9
  • 0
  • 1