SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. fivb.com, 14 czerwca 2022

Liga Narodów. Lider za mocny dla reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała drugi mecz w Lidze Narodów. W filipińskim Quezon City uległa prowadzącej w tabeli Japonii.

Trudno się gra, gdy mecz zaczyna się od 1:6, a pierwszy punkt po atakudrużyna zdobywa przy wyniku 6:13. Polskie siatkarki sprawiały wrażenie stremowanych meczem z liderem Ligi Narodów. Gdy się otrząsnęły, Japonia prowadziła 19:10. Rywalki pokazywały wszystkie swoje atuty, zaczynając od trudnej zagrywki (cztery asy przy trzech błędach), poprzez szybką grę w ataku i wreszcie doskonałą obronę. Okazało się jednak, że Polki potrafią dotrzymać im kroku. Wygrały najdłuższą akcję w pierwszym secie (21:15), a w końcówce zbliżyły się na trzy punkty (20:23). Doskonale grała Magdalena Jurczyk, debiutująca w tych rozgrywkach, ale Japonia wygrywała w meczu 1:0.

Drugi set był bardziej wyrównany. Polki przegrywały 9:12, ale szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 16:15 po kapitalnej akcji. Doskonale broniła Maria Stenzel, a za trzecim razem atak skończyła Zuzanna Górecka. Ta sama zawodniczka po chwili znów zdobyła punkt i wydawało się, że Biało-czerwone wreszcie przełamały Japonki (17:15). Niestety, z tak silną drużyną nie można popełniać błędów, a w kluczowych akcjach dwukrotnie pomyliła się Weronika Szlagowska, a rywalki wykorzystały to bezwzględnie. 

W trzecim secie trener Stefano Lavarini szukał optymalnego ustawienia. Na boisko weszła Martyna Czyrniańska, potwierdzając duże możliwości. Polkom nie można odmówić zaangażowania, jednak nie znalazły sposobu na dobrze grającą Japonię. Na pewno zabrakło doświadczenia, stąd złe wybory i pomyłki. Oba zespoły popełniły podobną liczbę błędów, tyle że Biało-czerwone myliły się w kluczowych fragmentach. Konsekwencją jest druga porażka w Lidze Narodów. 

W kolejnym spotkaniu w Quezon Polska zagra z Tajlandią, a mecz rozpocznie się w czwartek o godzinie 5.

Polska - Japonia 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Polska: Wołosz 2, Łukasik 3, Jurczyk 9, Różański 9, Górecka 3, Gryka 8, Stenzel (libero) oraz Szlagowska 2, Czyrniańska 7, Alagierska 2, Fedusio 1
Japonia: Seki, Inoue 17, Yokota 4, Hayashi 7, Koga 19, Shimamura 10, Kojima (libero) oraz Ishikawa, Matsui

 

  • 5
  • 5
  • 8
  • 5
  • 0