SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Piotr Sumara, 29 grudnia 2020

Małgorzata Glinka-Mogentale kandydatką do Komisji Zawodniczej FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła listę kandydatów do pierwszych wyborów do Komisji Zawodniczej FIVB. W gronie kandydujących jest przedstawicielka naszego kraju – wybitna reprezentantka Polski, dwukrotna mistrzyni Europy – Małgorzata Glinka-Mogentale.

O głosy będzie walczyć 16 kandydatów.

FIVB potwierdziła dzisiaj ostateczną listę kwalifikujących się kandydatów do pierwszych w historii wyborów do Komisji Zawodników FIVB, po zamknięciu otwartego procesu składania wniosków.

Komisja Zawodników FIVB będzie się składać z dziesięciu członków, z których pięciu zostanie wybranych przez zawodników, a pięciu wyznaczonych przez Prezydenta FIVB. Komisja zawodników ma również równą reprezentację płci, z taką samą liczbą przedstawicieli siatkówki halowej i siatkówki plażowej.

Proces składania kandydatur był otwarty dla wszystkich federacji narodowych, które mogły nominować swoich kandydatów. Ponieważ potwierdzono już 11 kwalifikujących się kandydatów płci żeńskiej i 5 mężczyzn, to gracze będą odpowiedzialni za wybór swoich przedstawicieli Komisji. Wybory mają się odbyć za pośrednictwem zabezpieczonej platformy do głosowania online w ciągu ostatnich dwóch tygodni stycznia 2021 r. W sumie ośmiu siatkarzy i ośmiu siatkarzy plażowych startuje do prestiżowej Komisji Zawodników FIVB. Wśród nich kandydaci mają na koncie dziewięć medali olimpijskich i dziesięć występów na podium mistrzostw świata i łącznie brali udział w 58 Mistrzostwach Świata wraz z innymi kluczowymi wydarzeniami FIVB.

Pełna lista kandydatów poniżej:

Louise Bawden (AUS) – siatkówka plażowa

Joshua Binstock (CAN) – siatkówka plażowa

Julius Brink (GER) – siatkówka plażowa

Milagros Cabral de la Cruz (DOM) – siatkówka

Neslihan Demir Güler (TUR) – siatkówka

Sam Deroo (BEL) – siatkówka

Małgorzata Glinka-Mogentale (POL) – siatkówka

Jordan Larson (USA) – siatkówka

Meppelink Madelein (NED) – siatkówka plażowa

Ognjenovic Maja (SER) – siatkówka

Samuele Papi (ITA) – siatkówka

Polina Rahimova (UKR) – siatkówka

Marketa Slukova (CZE) – siatkówka plażowa

Delcio Soares (MOZ) – siatkówka plażowa

Anouk Vergé-Depré (SUI) – siatkówka plażowa

Chen Xue (CHN) – siatkówka plażowa

  • 5
  • 4
  • 10
  • 0
  • 0