SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. CEV, 25 maja 2020

Malwina Smarzek-Godek w Igor Gorgonzola Novara

Malwina Smarzek-Godek oficjalnie została przedstawiona jako zawodniczka Igor Gorgonzola Novara. Dla reprezentantki Polski będzie to już trzeci sezon, który spędzi na parkietach włoskiej ekstraklasy, uważanej obecnie za najlepszą w świecie. Polska siatkarka podpisała dwuletni kontrakt.

Malwina Smarzek-Godek dwa lata temu związała się umową z włoską drużyną Zanetti Bergamo. Przez tan czas pokazała się z bardzo dobrej strony we włoskiej lidze. Ponadto atakująca była jednym z filarów reprezentacji Polski. Nie jest zatem zaskoczeniem, że polska zawodniczka zostaje na kolejne dwa sezony w słonecznej Italii. Dzisiaj włoski klub Igor Gorgonzola Novara - triumfator Ligi Mistrzyń poinformował o podpisaniu dwuletniej umowy z Malwiną Smarzek-Godek.

- Malwina łączy młody wiek z dużym doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Wraz z nami będzie kontynuowała swoją ścieżkę rozwoju, którą podąża od kilku lat. Mieliśmy okazję obserwować ją w ciągu dwóch ostatnich lat, kiedy grała w naszych rozgrywkach Seria A. Jest to dziewczyna entuzjastycznie nastawiona do nowej przygody – powiedział Enrico Marchioni, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Polska atakująca nie ukrywa, że gra w klubie z Novara to jej spełnienie marzeń.

- Dla mnie Novara to spełnienie marzeń. Chciałam zostać we Włoszech, by kontynuować tutaj karierę i cieszę się, że mogę to zrobić w jednym z najlepszych klubów na świecie. Słyszałam wiele ciekawych rzeczy na temat Novary i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu - wyznała Smarzek-Godek.

I dodała na koniec - Uwielbiam góry, dlatego cieszę się, że mogłem zostać w północnych Włoszech. Zanim wznowię treningi, skorzystam z możliwości i wybiorę się na szlak – zapewniła atakująca.

Malwina Smarzek-Godek

  • 5
  • 1
  • 45
  • 0
  • 0