SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/CEV, fot. CEV, 23 sierpnia 2020

Wiesław Popik: ważne, że zaczęliśmy turniej od zwycięstwa

Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 w pierwszym meczu grupy I CEV mistrzostw Europy U19. - Ważne, że zaczęliśmy turniej od zwycięstwa - powiedział Wiesław Popik, trener polskiej drużyny. Dzisiaj biało-czerwone zmierzą się ze Słowacją.

Polski zespół bardzo dobrze rozpoczął udział w tegorocznych CEV mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji. Polki w pierwszym swoim spotkaniu bez większych problemów pokonały w Zenicy gospodynie turnieju 3:0. Mecz trwał zaledwie 63 minuty.

- Ważne, że zaczęliśmy turniej od zwycięstwa. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 ważne było, żeby wygrać. Od początku do końca kontrolowaliśmy mecz. Droga do medalu jest długa, ale będziemy o niego walczyć - powiedział Wiesław Popik, trener reprezentacji Polski.

Z kolei Armin Bukvić, asystent trenera Bośni i Hercegowiny przyznał, że to reprezentacja Polski jest jednym z fawortów do medalu mistrzostw Europy U19.

- Na mistrzostwach zabrakło reprezentacji Włoch, która triumfowała dwa lata temu. Myślę, że można powiedzieć, iż to Polska jest jednym z faworytów do złotego medalu.

Jak ocenia dyspozycję swojego zespołu? - To był pierwszy mecz naszych zawodniczek. Zagraliśmy odważnie i solidnie. Przed kolejnymi spotkaniami spróbujemy poprawić pewne rzeczy, aby pokazać się z lepszej strony - zakończył Bukvić.
 Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 0
  • 53
  • 0
  • 0