SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Rubin / LVF, 20 marca 2023

Wieści z zagranicy: MVP Joanny Wołosz, dobry mecz Kurka

Za nami kolejny weekend pełen siatkarskich emocji. W męskiej Serie A rozpoczęły się ćwierćfinały, w rozgrywkach pań pozostały trzy mecze do końca fazy zasadniczej, natomiast w Japonii coraz bardziej przybliża się faza play off.

Serie A Kobiet (Włochy)

Na finiszu włoskiej ligi kobiet Prosseco Doc Imoco Conegliano plasuje się na pierwszym miejscu z zapasem siedmiu punktów nad drugim w tabeli Savino Del Bene Scandici. To właśnie w ten weekend obie drużyny spotkały się ze sobą, a z tego starcia triumfalnie wyszła ekipa Joanny Wołosz. Polska rozgrywająca zagrała znakomite spotkanie, za które odebrała nagrodę MVP. „Pantery” z Conegliano wygrały mecz w czterech setach, ciesząc się z kolejnych „oczek” do tabeli.

W najlepszej trójce jest też Vero Volley Milano, w którym oglądamy Magdalenę Stysiak. Polka tym razem miała okazję rozegrać całe spotkanie, notując w nim 14 punktów. Nasza kadrowiczka dobrze poradziła sobie w polu serwisowym, trzykrotnie sięgając po punkty w tym elemencie. Niestety nieco gorzej wyglądała jej gra w ataku (32%). Bilans uzupełniła dwoma punktowymi blokami.

Na czwarty miejscu w tabeli plasuje się Igor Gorgonzola Novara, prowadzona przez Stefano Lavariniego. Trener reprezentacji Polski tym razem miał okazję spotkać się z Moniką Gałkowską, która zakończyła mecz z dziesięcioma punktami. Klub z Novary wygrał 3:0, a najlepszą zawodniczką wybrano libero Eleonorę Fersino.

Tyle samo punktów co Igor Gorgonzola Novara ma Reale Mutua Fenera Chieri, która tym razem zmierzyła się z Megabox Ond. Savio Vallefoglia. W tym zwycięskim starciu Olivia Różański pojawiła się tylko na chwilę, zdobywając jeden punkt w ataku.

O ucieczkę ze strefy spadkowej grają siatkarki Wash4green Pinerolo, które wygrało 3:0 z Volley Bergamo 1991. W tym meczu Martyna Grajber zdobyła osiem punktów, w tym siedem „oczek” w ataku i jedno w bloku.

Serie A Mężczyzn (Włochy)

W męskiej serie A rozpoczęły się ćwierćfinały, rozgrywane do trzech zwycięstw. Sir Safety Susa Perugia, która wygrała wszystkie mecze fazy zasadniczej, bez problemów pokonała 3:0 Allianz Milano. Wilfredo Leon zdobył 10 punktów i zanotował 56-procentową skuteczność w ataku. Kamil Semeniuk wchodził na pojedyncze zmiany i miał okazję punktować tylko raz.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych nie brakowało niespodzianek. WithUVerona wygrało 3:0 z Cucine Lube Civitanovą, Itas Trentino męczyło się z Vero Volley Monzą, finalnie triumfując 3:2, a Valsa Group Modena również potrzebowała pięciu setów do zwycięstwa nad Gas Sales Bluenergy Piacenzą.

V.League (Japonia)

W Japonii rozegrano prawdziwe mecze na szczycie! WolfDogs Nagoya, zajmujące pierwsze miejsce w tabeli, spotkały się z Suntory Sunbirds – wiceliderem. Zgodnie z przypuszczeniami oba starcia przyniosły kibicom ogrom emocji i oba zakończyły się w pięciu setach. Pierwszą z potyczek wygrała drużyna z Osaki, choć Bartosz Kurek zdobył w niej aż 35 punktów. W niedzielnym meczu triumfowały zaś „Wilki”, a kapitan reprezentacji Polski z takim samym dorobkiem punktowym, prezentował się jeszcze lepiej w ataku, stając się prawdziwym liderem.

Michał Kubiak tymczasem w sobotę triumfował 3:1 z Osaka Sakai, jednak w niedzielę rywale wzięli udany rewanż, wygrywając 3:2. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, jednak „Pantery” wciąż potrzebują zwycięstw, by być pewnym awansu do kolejnej fazy rozgrywek.  

Polską Siatkówkę wspierają

  • 7
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0