SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Michele Benda/legavolley.it, 14 marca 2023

Wieści z zagranicy: Polski mecz w Japonii, rekord Leona i Semeniuka

W ubiegłym tygodniu siatkarscy fani mogli zasmakować emocji japońskiej V.League i wirtualnie przenieść się do Azji na prawdziwy szlagier. Wszystko dzięki „Dniu Polskiemu” zorganizowanemu przez Ambasadę Japonii oraz uprzejmości tamtejszej ligi, która udostępniła Polskiej Siatkówce transmisję dwumeczu z Michałem Kubiakiem i Bartoszem Kurkiem w składach.

V.League (Japonia)

W obydwu meczach lepsze okazały się Panasonic Panthers, a w pierwszym ze spotkań prym wiódł Michał Kubiak, wybrany z resztą najlepszym graczem tego starcia. Nazajutrz ponownie triumfował zespół podwójnego mistrza świata, choć Bartosz Kurek dołożył do bilansu „Wilków” aż 25 punktów. Dwa zwycięstwa przesunęły Panasonic Panthers w tabeli, przybliżając klub do fazy play off. WolfDogs Nagoja utrzymało pierwszą lokatę, jednak po piętach depcze im Suntory SunBirds.

Serie A Kobiet (Włochy)

We włoskiej lidze również oglądaliśmy starcia z polskimi akcentami. Na początku zmierzyły się Reale Mutua Fenera Chieri z Olivią Różański w składzie i Vero Volley Milano, którego barw broni Magdalena Stysiak. Pierwsza z Polek na boisko wbiegła z ławki rezerwowych, kończąc mecz z siedmioma punktami na koncie. Kadrowa atakująca natomiast nie otrzymała szansy na grę w tej potyczce.

W kolejnym „polskim meczu” Joanna Wołosz spotkała się ze Stefano Lavarinim. Po czterech setach lepsza była polska rozgrywająca, która wraz z Prosecco Doc Imoco Conegliano umocniła się na pierwszym miejscu tabeli.

Po punkty do zestawienia sięgnęła także Bartoccini-Fortinfissi Perugia a wraz z nią Monika Gałkowska. Polka w meczu z Il Bisonte Firenze zdobyła 17 punktów, przy 35-procentowej skuteczności w ataku.

Serie A Mężczyzn (Włochy)

We Włoszech dobiegła końca faza zasadnicza, która od początku do końca przebiegała pod dyktando Sir Safety Susa Perugii z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie. Klub Polaków wygrał wszystkie (!) dwadzieścia dwa mecze, co jest wynikiem nieosiągalnym przez lata. „Kropką nad i” było zwycięstwo 3:0 nad Cucine Lube Civitanową. Wilfredo Leon zdobył osiem, a Kamil Semeniuk dwanaście punktów. W fazie play off Polaków czeka mecz z Allianz Milano.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 0
  • 10
  • 0
  • 1