SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, http://www.vc-lokomotiv.com, 28 grudnia 2021

Malwina Smarzek bez Pucharu Rosji

Malwina Smarzek nie powtórzyła sukcesu Bartosza Bednorza i nie zdobyła Pucharu Rosji. Jej zespół Lokomotiw Kaliningrad przegrał w Sankt Petersburgu z Dynamem Ak-Bars Kazań 0:3 (14:25, 24:26, 17:25) w finale turnieju Final Four. Reprezentantka Polski zdobyła 9 pkt, podobnie jak Julia Browkina. Piętnaście punktów zapisała po swojej stronie Irina Woronkowa.

Lokomotiw przegrał wyraźnie pierwszego i trzeciego seta. Drugi był wyrównany. Jednak w końcówce tej partii przyjmujące Lokomotiwu nie poradziły z zagrywką Iriny Korolowej i zespół przegrał na przewagi.

- Nasze rywalki rozegrały bardzo dobre spotkanie. W trzech setach ich forma była stabilna. Nasza falowała od bardzo dobrych momentów do fatalnych. Zobaczyliśmy wszystkie swoje problemy - mówił po meczu trener Andriej Woronkow.

W poniedziałek w półfinale turnieju Final Four Pucharu Rosji Lokomotiw wygrał w Sankt Petersburgu z Leningradką 3:0 (25:17, 25:13, 25:18). Polka zdobyła 10 pkt. Lokomotiw jest rywalem Developresu BELLA Dolina Rzeszów w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu w Polsce podopieczne trenera Stephane Antigi wygrały 3:2.

  • 4
  • 0
  • 7
  • 6
  • 0