SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Solarz, Jolanta Kaczorowska, fot. Piotr Sumara, 17 czerwca 2017

Siergiej Szliapnikow: Jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach

Rosja zwyciężyła po tie breaku z USA i wykonała bardzo ważny krok w drodze do Final Six w brazylijskiej Kurytybie.

Siergiej Szliapnikow - trener reprezentacji Rosji: Straciliśmy w tym meczu bardzo dużo sił, ale po zwycięstwie nad Polską i USA jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach. Jestem bardzo zadowolony z tego przystanku na drodze do finału Ligi Światowej.

John Speraw – trener reprezentacji USA: Jestem oczywiście rozczarowany, ale szczęśliwy, że graliśmy wspaniałą siatkówkę, walczyliśmy z całych sił i cały czas mieliśmy podniesione głowy. Prawie rozstrzygnęliśmy ten mecz na naszą korzyść, nie grając naszej najlepszej siatkówki. W trzecim secie zmagaliśmy się z fazą przyjęcia, mimo że passing był dużo lepszy. Doceniamy polskich kibiców i uwielbiamy grać tutaj. Jesteśmy wdzięczni, że jesteśmy tutaj i czekamy niecierpliwie na mecz z gospodarzem.

Dimitrij Kowaliow - kapitan reprezentacji Rosji: Ten mecz był bardzo interesujący i jesteśmy bardzo zadowoleni, że go wygraliśmy. Pokazaliśmy w naszej grze ogromnie dużo charakteru. Prawdę mówiąc mogliśmy ten mecz, albo przegrać albo wygrać, ale cieszymy się z tego że pokazaliśmy charakter.

Kawika Shoji – kapitan reprezentacji USA: To była wielka walka. Rozczarowujące jest to, że daliśmy z siebie wszystko w tym meczu, nasz poziom gry nie był najwyższy, ale walczyliśmy razem a Rosja była trochę lepsza, tylko o kilka punktów. Jestem dumny ze swojej drużyny, zawsze dajemy z siebie wszystko, jesteśmy pozytywni, ale to po prostu nie była nasza najlepsza gra. Będziemy oglądać mecz Polski i postaramy się wyciągnąć z tego spotkania wnioski. To zawsze ekscytujące i zabawne grać przeciwko Polsce w Polsce, to wyjątkowe doświadczenie. Uwielbiamy polskich fanów, to przyjemność grać tutaj, oczekujemy jutro zaciętej walki i mamy nadzieję, że będzie to świetny mecz.

David Smith - reprezentant USA: Rosjanie od początku spotkania pokazali się z bardzo dobrej strony, wywarli na nas dużą presję w każdym elemencie gry. Zagrali dobrze, ale nic nie usprawiedliwia naszej porażki. Szkoda przede wszystkim pierwszego seta. Dzięki zagrywce Toreya Defalco odrobiliśmy straty, ale błędy w końcówce partii sprawiły, że przegraliśmy tę partię. Na razie chcemy odpocząć, a później pomyślimy o spotkaniu z reprezentacją Polski. Na pewno będzie to trudny mecz, zwłaszcza przy tak świetnej publiczności.

Taylor Sander – reprezentant USA: Rosja to potężna drużyna. Nigdy nie przestajemy walczyć, byliśmy bardzo blisko, więc wyciągniemy z tego naukę i będziemy gotowi na jutrzejsze spotkanie z Polską. Rosja serwowała dobrze, mieli mocny blok, więc może powinniśmy byli podejmować lepsze decyzje, ale i tak graliśmy naszą najlepszą siatkówkę.

  • 1
  • 1
  • 35
  • 0
  • 2