SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

18 lipca 2019

Medale w Mysłowicach rozdane!

Kolejnym gospodarzem turnieju Plaży Open były Mysłowice. Miasto znane z miłości do siatkówki, zarówno tej halowej jak i piaskowej, które niejednokrotnie organizowało siatkarskie imprezy wielkiej rangi. Trzeba przyznać, że miasto to posiada świetną infrastrukturę pozwalającą na organizację takich wydarzeń – boiska przystosowane do organizowania rozgrywek siatkówki plażowej. Organizowane były tam Puchary Świata w siatkówce plażowej, a w tym miejscu mistrzami globu zostali m.in. Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak.

Do kwalifikacji przystąpiło 37 par męskich i 14 duetów żeńskich. Późnym wieczorem poznaliśmy pary, które zakwalifikowały się do dalszej części rozgrywek.

Jedne z najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych rywalizowali na najwyższym poziomie. Do samego wieczora nie było wiadomo, które z par wystąpią w niedzielnych finałach. W najlepszej czwórce znalazły się pary Zdon/Zackiewicz, Błasiak/Adamek, Legieta/Saad i Łodej/Tylutki. Wśród mężczyzn po niesamowitej walce w najlepszej „czwórce” zameldowali się Miszczuk/Prudel, Andrys/Andrys, Kałuża/Lewandowski oraz Brożyniak/Janiak. Mecz finałowy przyciągnął na trybuny wielu fanów plażowej odmiany siatkówki. Po złote medale sięgnęły Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek, a w kategorii mężczyzn triumfował olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro Mariusz Prudel w parze z młodszym kolegą – Mikołajem Miszczukiem. Srebrne medale zdobyli Legieta/Saad oraz Brożyniak/Janiak, a podium uzupełnili Zackiewicz/Zdon i Andrys/Andrys.

W pierwszym dniu turnieju głównego zorganizowano także wiele atrakcji dla kibiców i gwiazd, które tego dnia przybyły do mysłowickiego Parku Słupna. W sobotnie popołudnie odbył się także mecz gwiazd, który okazał się świetną atrakcją dla kibiców. Zagrali w nim przedstawiciele Plaży Open oraz reprezentacja miasta Mysłowice. W meczu padł wynik 3:3, a o końcowym rezultacie zadecydowały rzuty karne z korzyścią dla drużyny organizatorów.

Kibice nie mogli narzekać na nudę, poza turniejem kobiet i mężczyzn były zapewnione także liczne atrakcje. Skorzystać mogli z kriokomory, jacuzzi, sauna, a także Coffe Van, czyli mobilnej kawiarni. Na boisku głównym pomiędzy rozgrykami przygotowano także konkursy z nagrodami, jedną z zabaw był konkurs o nazwie „zamrożone koszulki”, w którym wyłonieni z trybun kibice mieli za zadanie w jak najszybszym czasie założyć na siebie zamrożone koszulki - nagrody były fundowane przez sponsorów Plaży Open. W strefie gastronomicznej zawodnicy i zawodniczki mogli skosztować pysznych posiłków przygotowanych przez dietering.com, a miejsce na odpoczynek zawodników zapewnił PKN Orlen oraz Jurajska. Podczas turnieju na kanale BDB TV były przeprowadzone także studio Plaży Open, w którym zawodnicy wypowiadali się na temat swoich przygotowań, współpracy z partnerem, treningów i planów na dalszą część sezonu oraz wywiady z zawodniczkami.

O cyklu Plaży Open wypowiedział się także Pan Prezydent Dariusz Wójtowicz – „W wachlarzu mysłowickich imprez nie może zabraknąć tych, które dają najpiękniejsze emocje, a za takie uważam sportową rywalizację. Kocham sport jak pewnie większość Mysłowiczan. Jak wiemy gospodarzami naszego miasta są miejscy Radni, wśród których nie brakuje fanów sportu, dlatego myślę, że i ich ucieszy decyzja o tym aby Plaża Open zagościła w Mysłowicach, cieszyła i integrowała mieszkańców miasta. Boiska w Parku Słupna czekają na takie wydarzenia i jak często mówię, same wymuszają tego typu decyzje. Nie mogą przecież świecić pustkami.”

Drugi przystanek cyklu Plaża Open za nami. W tym roku spotkamy się jeszcze w trzech miastach: w Łodzi, Rybniku i Białymstoku. Jedno jest pewne – będzie się działo!

  • 3
  • 1
  • 28
  • 0
  • 0