SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV i Piotr Sumara, 21 sierpnia 2019

Wicemistrzynie Europy szlifują formę w Spale

- Nasza para nie była faworytem turnieju kobiet mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, choć na Starym Kontynencie jest kilkanaście wyrównanych duetów i wszystko zdarzyć się mogło. Polski duet z meczu na mecz rozkręcał się, nabierał tempa oraz pewności siebie i zasłużenie sięgnął w Moskwie po srebrny medal. Jest to na pewno wielki sukces polskiej siatkówki plażowej - powiedział Damian Wojtasik, trener wicemistrzyń Europy Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek.

Damian Wojtasik podkreślił, że "ważne znaczenie miało zwycięstwo w grupie nad mocnym rosyjskim duetem Birłowa/Ukołowa 2:0 (21:17, 21:13), które dodało naszym skrzydeł." - Potem cieszyliśmy się bardzo z wygranej w ćwierćfinale nad Holenderkami Stubbe/van Iersel. Dziewczyny powtórzyły zwycięstwo sprzed trzech tygodni w Espinho w prestiżowym turnieju World Touru. Od mistrzostw świata grały coraz lepiej, co potwierdziło się w Moskwie - powiedział Damian Wojtasik.

Po powrocie ze stolicy Rosji, polska para jeszcze wcześniej zrezygnowała z występów tam w World Tourze, Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek otrzymały tydzień wolnego. - Katarzyna Kociołek ma pewne problemy z nadgarstkiem i potrzebny był odpoczynek. Nie chcieliśmy, żeby były przeciążenia - dodaje trener.

Nasz znakomity duet zobaczymy na przełomie sierpmia i września w Toruniu w  ORLEN Mistrzostwach Polski. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek szlifują teraz formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. - Do Spały przyjechaliśmy 18 sierpnia, będziemy tutaj do piątku. W poniedziałek mamy wizytę w Ministerstwie Sportu i Turystyki, skąd od razu udamy się do Torunia i zaczniemy przygotowania do ORLEN Mistrzostw Polski - informuje Damian Wojtasik.

Kinga Kołosińska ma swoim dorobku siedem tytułów mistrzyni Polski. W Toruniu ma duże szanse na powiększenie tego dorobku. - Zwycięstwo w krajowym czempionacie byłoby bardzo potrzebne naszej parze. Na początku września zawodniczki wezmą udział w Rzymie w turnieju World Touru. Złoty medal w Toruniu na pewno wzmocniłby je psychicznie. W stolicy Włoch mamy do zdobycia ważne punkty do światowego rankingu, w którym miejsca będą liczyły w walce o olimpijskie paszporty - zakończył Damian Wojtasik.

ORLEN Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w Toruniu od 29 sierpnia do 1 września.

pasek polska siatkowke wspieraja v02
(

  • 11
  • 1
  • 36
  • 0
  • 0