SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. CEV, 20 sierpnia 2022

ME w siatkówce plażowej: Bartosz Łosiak i Michał Bryl w półfinale

Sobota jest szóstym dniem rozgrywania mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które odbywają się w Monachium. Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do półfinału po zaciętym boju, pokonując w ćwierćfinale austriacką parę Robin Seidel/Philipp Waller 2:1 (16:21, 22:20, 15:11). 

Polska para bardzo dobrze spisuje się podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Polacy kontynują swoją dobrą grę. Przypomnijemy, że Bryl z Łosiakiem grają razem od tego sezonu. Biało-Czerwoni kilka dni temu wywalczyli złote medale podczas Beach Pro Tour Elite w Hamburgu.

Do tego na początku sezonu odnieśli kilka wartościowych sukcesów, m.in. w połowie lipca zdobyli złote medale VW Beach Pro Tour Challenge w portugalskim Espinho. W finale zwyciężyli austriacką parę Ermacora/Pristauz. Wygrali również na początku maja Beach Pro Tour Doha Challenge, a w finale Polacy po kapitalnej grze pokonali Włochów Nicolai/Cottafava.

- Myślę, że to partnerstwo było dobrą zmianą dla nas obu. Daje mi więcej energii i cieszę się czasem spędzonym z Michałem na boisku – powiedział Bartosz Łosiak.

W piątek Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do ćwierćfiału po zwycięstwie z Holendrami Martem van Werkhoven/Stevenem van de Velde. W sobotę Polacy zmierzyli się z austriacką parą Robin Seidel/Philipp Waller. Pierwszy set lepiej zaczęli rywale, wypracowując sobie dzięki dobrej zagrywce dwupunktową przewagę 6:4. Biało-czerwoni walczyli. Równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym odpowiedział Bartosz Łosiak 9:10. Jednak w drugiej części tego seta nasza drużyna miała problem z przyjęciem serwisów Robina Seidela 14:17. Do tego ręki w ataku nie zwalniał Philipp Waller, który zdobył ostatni punkt w tym secie 21:16.

Łosiak i Bryl bardzo szybko wyciągnęli wnioski z porażki. Na zagrywce fenomenalnie spisywał się wspomniany Łosiak 10:4. Wydawało się, że po takim początku nasz zespół ma grę pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Siatkarze z Austrii cierpliwie odrabiali straty. Po ich stronie zaczął funkcjonować blok 7:10. Do tego podejmowali pełne ryzyko w polu serwisowym 13:14. Od tego momentu do końca już seta toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Tym razem w decydujących akcjach chłodną głowę zachowali polscy zawodnicy 22:20. Tę partię zakończył pewny atak Bryla.

Biało-Czerwoni poszli za ciosem. W tie-breaku bardzo szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry 9:4. Austriacy mieli bardzo duże trudności z przyjęciem serwisów Łosiaka i wyprowadzeniem skutecznej akcji 6:11. Polska para Łosiak/Bryk do końca kontrolowała sytuację i wygrała tego seta 15:11 i cały mecz 2:1, awansując do półfinału mistrzostw Europy.

W niedzielnym półfinale Bartosz Łosiak i Michał Bryl zmierzą się z czeskim duetem Ondrej Perusic/David Schweiner.

Więcej: https://eurobeachvolley.cev.eu/en/2022/

  • 8
  • 1
  • 14
  • 0
  • 0