SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 14 sierpnia 2022

Bryl i Łosiak wygrali Beach Pro Tour w Hamburgu!

Michał Bryl i Bartosz Łosiak pokonali po zaciętym starciu holenderski duet Brouwer/Meeuwsen w finale Beach Pro Tour w Hamburgu. Kibice byli świadkami niezwykle długiego tie-breaka. To czwarty złoty medal naszych plażowiczów w tym sezonie, ale pierwszy w turnieju Elite.  

Turnieje Elite to najwyższa ranga cyklu Beach Pro Tour. Melduje się w nich szesnaście najlepszych dwójek, które w ciągu kilku dni dostarczają kibicom niezapomniane emocje. Tym razem najlepszymi z najlepszych byli Michał Bryl i Bartosz Łosiak!

Brouwer/Meeuwsen – Bryl/Łosiak 1:2 (18:21, 21:16, 27:29)

W finale turnieju Elite Beach Pro Tour w Hamburgu Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. Pierwszy set od samego początku pokazał, że biało-czerwony duet jest dziś w bardzo dobrej formie. Nasi kadrowicze grali bardzo czujnie w bloku, ale też w defensywie, przez co rywalom bardzo trudno było dobić się do polskiej strony boiska. Wiele dobrego robiła też zagrywka Polaków, która odrzucała rywali od siatki. Wraz z rozwojem tej partii holenderska para zaczynała się napędzać i choć to podopieczni Grzegorza Klimka cieszyli się z wygranej, to widać było, że w tym spotkaniu, o zwycięstwo nie będzie łatwo.

Druga odsłona przyniosła poprawę gry Holendrów, którzy nauczyli się grać z polskim blokiem i bezlitośnie obijali ręce Michała Bryla. Dodatkowo rewelacyjnie na siatce grał Robert Meeuwsen, który trzykrotnie zatrzymał naszych kadrowiczów. Finalnie to właśnie nasi przeciwnicy sięgęli po tę część meczu i doprowadzili do wyrównania stanu spotkania.

Tie-break był absolutnym podsumowaniem tego zaciętego starcia i od początku do końca stał na mistrzowskim poziomie. Obie drużyny dawały z siebie wszystko, a złotych medalistów wyłoniło aż czternaście piłek meczowych! Nasi kadrowicze grali niezwykle ofiarnie w obronie, sprytnie w ataku i ryzykowanie w polu serwisowym, dzięki czemu nie tylko sami punktowali, ale też zmuszali rywali do błędów. Ostatecznie to autowy atak Roberta Meeuwsena zamknął spotkanie i przesądził, że to Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali turniej w Hamburgu.

Dla polskiego duetu, który dopiero w tym sezonie zaczął wspólną pracę był to pierwszy medal w turnieju Elite oraz czwarty w cykly Beach Pro Tour.

- Marzyłem o zwycięstwie w tym turnieju i cały czas nie wierzę w to co się dzieje - powiedział po meczu Michał Bryl. - Gramy ze sobą dopiero od tego sezonu i póki co idzie nam "całkiem" nieźle - dodał z uśmiechem Bartosz Łosiak, mając w pamięci pozostałe cztery złote medalu cyklu Beach Pro Tour. 

Patronem polskich par plażowych jest PKN ORLEN.

  • 16
  • 0
  • 10
  • 0
  • 1