SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 8 sierpnia 2022

Po Wiedniu - Hamburg, Monachium i Września

Siatkarki i siatkarze plażowi nie mają chwili wytchnienia. W sobotę i niedzielę w Wiedniu rozstrzygnięte zostały losy A1 CEV BeachVolley Nations Cup. Zwyciężyły ekipy Szwajcarii (kobiety) i Norwegii (mężczyźni).

- To było niesamowite. Musimy podziękować fanom, dali nam energię. W każdym meczu mogliśmy dawać z siebie wszystko. Do maksymalnego wysiłku zmusili nas finałowi rywale Włosi. Chcieliśmy zrewanżować się im za porażkę we wcześniejszej fazie turnieju. Cieszę się, że wygrałem i stoję tutaj z trofeum. Nasz zespół wykonał świetną robotę - mówił w niedzielę po zakończeniu rywalizacji Norweg, Anders Mol. Przypomnijmy, że w finale mistrzostw świata w Rzymie  Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum wygrali z Brazylijczykami Renato/Vitor Felipe.

Mol ze swoim partnerem Christianem Sørumem będzie faworytem turnieju Elity, który rozegrany zostanie od środy do niedzieli w Hamburgu. W zawodach zobaczymy też dwie nasze najlepsze pary - Michał Bryla z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotra Kantora z Maciejem Rudolem. Polacy zaczną rywalizację w kwalifikacjach. - Jestem przekonany, że Michał z Bartkiem po turnieju w Hamburgu wrócą do czołówki, a Piotr z Maciejem zameldują się już w niej na stałe - powiedział trener polskich siatkarzy, Grzegorz Klimek. Polacy w poniedziałek byli już po pierwszym treningu.

Po turnieju Elity w Hamburgu europejska czołówka przeniesie się do Monachium, gdzie walczyć będzie o medale mistrzostw kontynentu. Pod koniec sierpnia naszych zobaczymy we Wrześni w atrakcyjnie zapowiadających się ORLEN Mistrzostwach Polski.

  • 8
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0