SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 15 sierpnia 2021

Kantor i Łosiak z brązowymi medalami ME

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli w Weidniu brązowe medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W strefie medaowej dwukrtonie mierzyli się holenderskimi duetami.

W najlepszej czwórce czempionatu po świetnym meczu z hiszpańską parą Herrera/Gavira znaleźli się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a tym samym stanęli przed szansą wywalczenia medali w mistrzostwach Europy. W półfinale czekało ich starcie z Holendrami Boermans/de Groot, a w meczu o brąz zagrali przeciwko Brouwer/Meeuwsen.

W pierwszym meczu ½ zmierzyli się Norwedzy Mol/Sorum, którzy po zaciętej walce pokonali 2:1 (17:21, 21:17, 15:13) drugi holenderski duet Brouwer/Meeuwsen.

Statystyki meczowe: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=51164

mecz półfinałowy: Kanotr/Łosiak - Boermans/de Groot 0:2 (19:21, 10:21)

Początek spotkania nie wieszczył tak szybkiego starcia, jakie mieliśmy okazję oglądać. Wydawało się, że Biało-Czerwoni kontrolowali grę, choć trzeba przyznać, że sporą część ze zdobywanych punktów stanowiły te podarowane przez rywali. Polacy w pełnym momencie prowadzili 18:15, jednak seria jaką zanotowali  Holendrzy zupełnie zmieniła obraz pierwszej partii, którą ostatecznie zapisali na swoim koncie. W drugiej odsłonie "Pomarańczowi" cały czas mieli inicjatywę. W pewnym momencie do niebezpiecznego zderzenia pod siatką doszło pomiędzy Kantorem i Boermansem, w którym ucierpiał Holender. Przerwa medyczna przyniosła mu jednak dodatkowe pokłady sił, które przeniósł na boisko. Ta odsłona wyglądała źle i pozostawało mieć nadzieję, że zostanie szybko wykasowana z pamięci przed starciem o brązowe medale.

Statystyki meczowe: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=51165

mecz o 3.miejsce: Kantor/Łosiak - Brouwer/Meeuwsen 2:0 (21:14, 21:19)

W mecz o 3.miejsce Polacy weszli z dobrym nastawieniem i ogromną mobilizacją. W pierwszym secie zbudowali sobie wysoką przewagę (16:11), prezentując dobrą dyspozycję w ofensywie i polu serwisowym. Rywale z kolei radzili sobie w bloku, jednak zawodzili w ataku, oddając w tym elemencie aż 5 punktów. Dzięki temu Biało-Czerwoni szybko objęli prowadzenie w meczu i przystąpili do drugiej partii. Kolejna odsłona, mimo wyraźnej poprawy gry Holendrów, przyniosła równie skuteczną, a nawet jeszcze skuteczniejszą siatkowkę prezentowaną przez polską dwójkę, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak sumiennie gromadzili punkty w każdym elemencie. Bloki, skuteczne zbicia i punktowe serwisy doprowadziły ich do zwycięstwa w meczu i kolejnego brązowego medalu ME dla Polskiej Siatkówki. 

W finale świetnie znana para Mol/Sorum pokonała 2:1 (21:19, 24:26, 15:12) duet Boermans/de Groot. 

Oficjalna strona mistrzostw

  • 5
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0