SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, 4 maja 2023

Kończy się kolejna edycja „Lekcji WF z Mistrzem”

Do końca tej edycji „Lekcji WF z Mistrzem” pozostały dwa spotkania – na kolejne trzeba będzie poczekać aż do końca wakacji. Projekt jest wspólną inicjatywą Polskiego Związku Piłki Siatkowej i PKN ORLEN adresowaną do uczniów szkół.

Spotkania organizowane w ramach tego przedsięwzięcia zawsze mają stałą formę. Największe gwiazdy polskiej siatkówki najpierw opowiadają o swojej przygodzie ze sportem, odpowiadają na pytania zgromadzonych uczniów, a następnie rozpoczynają się aktywne zajęcia sportowe. Swoistą tradycją „Lekcji WF z Mistrzem” jest też konkurs zagrywki do celu.

Co już za nami? W ostatnim tygodniu marca uczniowie dwóch krakowskich szkół podstawowych spotkali się z Magdaleną Śliwą – dwukrotną mistrzynią Europy i rekordzistką pod kątem liczby występów w kadrze narodowej. To właśnie w Krakowie, w barwach Wisły, należącej wtedy do grona najlepszych drużyn w kraju, wieloletnia reprezentantka Polski zaczynała swoją siatkarską przygodę. Gdy już była utytułowaną sportsmenką, to podczas europejskiego czempionatu w Turcji (2003 rok) uhonorowano ją tytułem najlepszej rozgrywającej tamtych złotych dla Polek mistrzostw.

Kwietniowe „Lekcje WF” poprowadziła z kolei Aleksandra Jagieło, również posiadająca w swojej kolekcji dwa złota mistrzostw Europy. Reprezentacyjna przyjmująca doskonale pamięta także brązowy medal wywalczony przez Polskę na domowych mistrzostwach Europy w 2009 roku. Jest to ostatni krążek zdobyty przez nasze seniorki na tym pułapie. Była reprezentantka kraju dotarła do sześciu szkół na południu kraju, gdzie podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Aleksandra Jagieło, dziś prezes BKS BOSTIK Bielsko-Biała, występującego w TAURON Lidze, ma również powody do zadowolenia z ligowych poczynań. Bielszczanki po latach oczekiwań, znów wskoczyły do najlepszej czwórki w kraju i aktualnie walczą o brązowe medale mistrzostw Polski.

Szkoły, które chcą spotkać się z mistrzyniami osobiście i przeżyć z nimi niezapomnianą „Lekcję WF”, powinny czym prędzej skontaktować się z organizatorami. Wracamy już jesienią!

  • 6
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0