SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, 18 listopada 2022

Siatkówka połączy pokolenia w Warszawie. Będą siatkarskie legendy!

Po spotkaniach w Krakowie, Katowicach i Bydgoszczy czas na Warszawę! W niedzielę, 20 listopada, w stolicy odbędzie się ostatnia odsłona akcji „Siatkówka łączy pokolenia”. To cykl wydarzeń, który ma na celu promować siatkówkę, zachęcać do aktywności fizycznej, ale jednocześnie wzmacniać więzi międzypokoleniowe. W zajęciach uczestniczą bowiem często całe rodziny.

Siatkówka to sport rodzinny, co często widać na trybunach polskich hal, gdzie zasiadają kibice z wielu pokoleń, ale widać to również choćby w trakcie wakacyjnych zabaw na plaży. Jestem przekonany, że nie ma bardziej rodzinnego sportu. Chcemy to umacniać i kształtować pozytywne emocje w rodzinie, zachęcać do aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Ale w trakcie spotkań z cyklu „Siatkówka łączy pokolenia” kultywujemy również pamięć o wybitnych postaciach ze świata siatkówki – mówi Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji „Polska Siatkówka”, która jest organizatorem akcji.

W trakcie spotkania młodzież – wraz z rodzicami, a często także z dziadkami – najpierw aktywnie ćwiczy pod okiem wielkich postaci w historii polskiej siatkówki, a kolejnym punktem wydarzenia jest rozmowa z siatkarskimi legendami. Już wiadomo, że w Warszawie wśród gwiazd będą m.in. mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata, wielokrotni reprezentanci Polski, a także byli trenerzy Włodzimierz Sadalski oraz Ryszard Bosek. Zajęcia w Warszawie odbędą się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Mokotów (ul. Niegocińska 2a). Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 rozgrzewką, po której odbędzie się trening i seria konkurencji sportowych. Z kolei o godz. 13.30 uczestnicy będą mieli okazję przez godzinę słuchać, ale także zadawać pytania siatkarskim mistrzom.

Mistrzowie świata oraz mistrzowie olimpijscy Włodzimierz Sadalski i Ryszard Bosek to absolutne legendy polskiej siatkówki, które w cudowny sposób potrafią również o naszej ukochanej dyscyplinie sportu opowiadać. Jestem przekonany, że ta rozmowa pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Tym bardziej, że wielkich siatkarskich nazwisk będzie więcej, bo będą z nami także m.in. była reprezentantka Polski Joanna Kaczor-Bednarska, a także znani byli siatkarze, a później trenerzy Alojzy Świderek i Jacek Pasiński – dodaje Uznański.

Spotkanie poprowadzi z kolei 97-krotny reprezentant Polski Marcin Prus. – Mogę powiedzieć, że bardzo lubię te spotkania. Cieszę się, że pracujemy mocno, żeby promować siatkówkę i zachęcać całe rodziny do jej uprawiania – mówi Marcin Prus.

Wydarzenie w Warszawie będzie czwartą i ostatnią tegoroczną odsłoną realizowanego przez Fundację „Polska Siatkówka” we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki projektu „Siatkówka łączy pokolenia”. Wcześniej takie spotkania odbyły się w Katowicach, Krakowie i Bydgoszczy. Pełne informacje można znaleźć w mediach społecznościowych Fundacji „Polska Siatkówka” oraz partnerskich mediach Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

  • 3
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0