SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 4 sierpnia 2022

Plany reprezentacji Polski siatkarek przed mistrzostwami świata

Reprezentacja Polski siatkarek rozpoczęła przygotowania do #MŚ2022K, które zbliżają się wielkimi krokami. Do startu czempionatu pozostało blisko osiem tygodni, które w pełni zostaną wykorzystane na treningi i mecze kontrolne.

Reprezentacja Polski kobiet ma za sobą nowy start. W połowie maja powołane zawodniczki po raz pierwszy spotkały się w COS OPO Szczyrk z wybranym w styczniu szkoleniowcem – Stefano Lavarinim i od razu rozpoczęły intensywne treningi. Czas naglił, bo już z początkiem czerwca wystartowała Siatkarska Liga Narodów, w której Biało-Czerwone czekały nie tylko starcia z topowymi drużynami, ale też dalekie podróże. Do rozgrywek Polki przystąpiły bez nominalnych atakujących, które zmagały się z kontuzjami nabytymi w czasie rozgrywek ligowych. USA, Filipiny, a w między czasie Korea Południowa w której reprezentacja Polski odbyła krótkie zgrupowanie, potem powrót do kraju i wylot do Bułgarii -  tak wyglądała mapa miejsc odwiedzonych przez nasze kadrowiczki. W tym czasie ciężko było o przeprowadzenie regularnych treningów i zrobienie czegoś więcej niż niezbędnego minimum. Ostatecznie podopieczne Stefano Lavariniego zakończyły zmagania w VNL na 13.miejscu.

Drugą część sezonu kadrowego nasze panie rozpoczęły w Warszawie na tzw. „dniach zero”, których głównym celem było przeprowadzenie wszystkich potrzebnych badań i testów, zrealizowanie obowiązków medialnych oraz świadczeń sponsorskich i rozruch po kilkunastu dniach urlopu od siatkówki. Więcej na temat zgrupowania w Andersie można dowiedzieć z materiału wideo.

1 sierpnia to data oficjalnego rozpoczęcia misji #MŚ2022K. Reprezentacja Polski Kobiet spotkała się w Szczyrku i tam będzie przez kolejnych kilka tygodni. Końcówka sierpnia i kolejne dni września przyniosą mecze kontrolne, a cykl przygotowawczy zakończy silnie obsadzony turniej w Neapolu, w którym poza naszą kadrą zagrają drużyny narodowe Włoch, Serbii i Turcji.

- Sparingi z innymi drużynami uczynią nasze przygotowania bardziej kompletnymi. Jestem przekonany, że dadzą nam informację zwrotną nad czym musimy pracować więcej, nad czym mniej oraz w którym punkcie jesteśmy. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że nareszcie mamy kilka tygodni na spokojną pracę nad naszymi mankamentami i poprawę niedoskonałości – powiedział Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski kobiet.

Plan przygotowań reprezentacji Polski kobiet:

1-20 sierpnia – zgrupowanie w Szczyrku

22-26 sierpnia – zgrupowanie w Poznaniu i Kienbaum (Niemcy)

           25 i 26 sierpnia – towarzyskie spotkania z reprezentacją Niemiec (Kienbaum, Niemcy)

29 sierpnia-3 września – zgrupowanie (miejsce do potwierdzenia)

           2 i 3 września – towarzyskie mecze z Bułgarią (Katowice)

5-9 września – zgrupowanie w Szczyrku

9-15 września zgrupowanie i turniej w Neapolu:

            12 września: Polska – Serbia
            13 września: Polska – Włochy
            15 września: Polska – Turcja

23 września – pierwszy mecz FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet (Polska – Chorwacja, Arnhem, Holandia)

Polską Siatkówkę wspierają

  • 12
  • 5
  • 14
  • 0
  • 0