SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 25 lipca 2022

Francja wygrała Ligę Narodów. Polak w drużynie gwiazd!

Reprezentacja Francji zajęła pierwsze miejsce w Lidze Narodów 2022 po pasjonującym finale, w którym pokonała Stany Zjednoczone. Do najlepszej szóstki turnieju wybrano Mateusza Bieńka.

Finał Ligi Narodów był pasjonujący. Po dwóch setach wydawało się, że emocji nie będzie, gdyż przewaga mistrzów olimpijskich nad pogromcami Polski była przytłaczająca. Amerykanie w niczym nie przypominali zespołu, który dzień wcześniej pokonał Polskę. Nie poddali się jednak i po zmianach w składzie, a przede wszystkim wprowadzeniu na boisko znanego z występów w PlusLidze Garretta Muagututii i przestawieniu na atak Toreya Defalco, zaczęli dominować. Zatrzymali Earvina Ngapetha, wygrali dwa sety i o triumfie miał zdecydować tie-break. W nim lepsi byli Francuzi, a przyczyniły się do tego zagrywki rozgrywającego Antoine Brizarda, byłego zawodnika Onico Warszawa. Co ciekawe, Polska w fazie kwalifikacyjnej pokonała obu finalistów Ligi Narodów.  

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Polski, która pokonała Włochy [RELACJA Z MECZU].

Tradycyjnie po zakończeniu spotkania finałowego wybrano najlepszą drużynę turnieju finałowego. Pierwszym środkowym został Mateusz Bieniek, reprezentant Polski, a drugim - David Smith, zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Obok nich wyróżniono Micaha Christensona, Jeana Patry, Trevora Clevenota (Jastrzębski Węgiel), Ngapetha (wybrany MVP) i Jenię Grebennikowa.

Francja - USA 3:2 (25:16, 25:19, 15:25, 21:25, 15:10)

Kolejność Ligi Narodów 2022

 1. Francja 
 2. USA
 3. Polska
 4. Włochy
 5. Japonia
 6. Brazylia
 7. Iran
 8. Holandia
 9. Argentyna
 10. Słowenia
 11. Serbia
 12. Niemcy
 13. Chiny
 14. Bułgaria
 15. Kanada
 16. Australia
 • 19
 • 3
 • 15
 • 1
 • 4