SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 7 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej wracają do Rzymu

Stolica Włoch będzie od 10 do 19 czerwca gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Rzym jest pierwszym miastem w historii tego czempionatu, w którym po raz drugi odbędzie się ta elitarna rywalizacja, a konkretnie na Foro Italico. Co ciekawe, trofea w 2022 roku zostaną rozdanie dokładnie w tym samym dniu, 19 czerwca, podobnie jak przed 11 laty. Jeden ze zwycięzców tamtego czempionatu Brazylijczyk Alison Cerutti, razem z Emenuelem Rego, powróci z nadzieją po kolejny sukces.  tym razem z Gustavo Carvalhaesem (Guto).

W nadchodzących mistrzostwach zagra kilka innych zawodniczek i zawodników, którzy brali udział w turnieju w 2011 roku. Są to m.in. Daniele Lupo, Marta Menegatti, Paolo Nicolai i Viktoria Orsi Toth (Włochy), Bruno Schmidt, Carol Solberg, Taiana Lima i Talita Antunes (Brazylia),  Julia Sude (Niemcy) i Janis Smedins (Łotwa). Hiszpańscy weterani Pablo Herrera i Adrian Gavira to jedyna drużyna, która w tym roku rywalizuje w takim samym składzie jak 11 lat temu.  Wtedy zajęli piąte miejsce.

O krok od półfinału byli również Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy w tamtym okresie z powodzeniem atakowali pozycje najlepszych. W Rzymie odpadli w ćwierćfinale, a kolejność na podium była następująca: 1. Emanuel/Alison (Brazylia); Ricardo Marcio Araujo (Brazylia), Brink/Reckermann (Niemcy). Ci ostatni dwa lata wcześniej w Stavanger przerwali dominację par z Ameryki Południowej oraz Północnej i zdobyli złoty medal. Europejczycy coraz pewniej sięgali po medale MŚ. W 2013 roku w Starych Jabłonkach zwyciężyli Holendrzy Brouwer/Meeuwsen, którzy do tej pory znajdują się w czołówce światowej.

- Foro Italico to kultowe miejsce dla włoskiego sportu i naprawdę wspaniale, że znów będziemy mieli tam turniej siatkówki plażowej. Nie mogę doczekać się chwili, gdy poczuję emocje na boisku – powiedział Paolo Nicolai, który w ubiegłą niedzielę zdobył złoty medal w Beach Pro Tour Jurmała Elite16 wraz z Samuele Cottafavą. Warto przypomnieć, że Włosi atakowali najwyższy stopien podium z kwalifikacji.

- Dla mnie to naprawdę zaszczyt mieć drugą okazję zagrania w domu w mistrzostwach świata. Włoskie drużyny w MŚ'2011 stanowiły tylko tło dla najlepszych. Były tylko po to, aby wziąć udział i dać z siebie wszystko. Od tego czasu wszystko zmieniło się.. W tej chwili mamy kilka zespołów, które mogą konkurować z najlepszymi. Jesteśmy gotowi do gry w naszą najlepszą siatkówkę plażową i zobaczymy… Wszystko może się zdarzyć – dodał.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/elite16/jurmala-latvia/schedule/

  • 3
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0