SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 13 sierpnia 2021

Kolejny dzień ME w plażówce

W Wiedniu trwają CEV Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce plażowej. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału turnieju. Jakub Szałankiewicz i Michał Bryl oraz Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik odpadli rozgrywek. 

W czwartek biało-czerwone duety rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Do 1/8 po grze w barażach awansowały Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Rywalizację w grupie z jednym zwycięstwem i jedną przegraną zanotowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i, dowołany w trybie awaryjnym, Jakub Szałankiewicz, co oba duety zmusza do zmagań w dodatkowej rundzie eliminacyjnej. W piątek do gry w czempionacie przystąpiły więc trzy polskie pary. 

Szczegóły czwartkowych zmagań

Betschart/Huberli – Wojtasik/Kociołek 2:0 (21:13, 21:17)

Mecz od początku układał się na korzyść rywalek, które szybko wypracowały kilkupunktową przewagę i z akcji na akcję ją powiększały. Pomagała w tym ofiarna gra w obronie i wysoka skuteczność w ofensywie czego niestety nie mogliśmy oglądać po polskiej stronie boiska. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany i wydawało się, że będziemy świadkami tie-breaka. Niestety najważniejsze punkty w spotkaniu zapisały na swoim koncie Szwajcarki, które awansowały do ćwierćfinału mistrzostw.

Centrum meczowe

Kantor/Łosiak – Dziadkou/Piatrushka 2:0 (21:13, 21:18)

Piotr Kanotr i Bartosz Łosiak od początku do końca kontrolowali przebieg meczu. Jedynie w drugim secie przytrafił im się chwilowy przestój, a to pozwoliło Białorusinom zmniejszyć stratę. Polacy byli jednak lepszym zespołem w każdym elemencie i bez problemów wrócili do dobrej gry, kończąc spotkanie w dwóch setach. O 17:00 rozpocznie się kolejny mecz z udziałem naszych kadrowiczów. Tym razem ich przeciwnikami będzie niemiecka para Thole J./Wickler, a stawką ćwierćfinał mistrzostw.  

Centrum meczowe

Thole J./Wickler - Kantor/Łosiak 0:2 (18:21, 18:21)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w starciu z Niemcami Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem zaprezentowali bardzo dobrą grę. Kantor kończył większość piłek w ataku, a swoją pracę w polu gry wykonywał też Łosiak, co pomagało konsekwentnie gromadzić kolejne punkty. Wiele robiły też błędy własne popełniane przez niemiecką parę, które dawały o sobie znać w najważniejszych momentach. Mieszanka czynników pomogła Polakom sięgnąć po wygraną w spotkaniu, zakończyć mecz w dwóch setach i awansować do ćwierćfinału.    

Nicolai/Lupo – Szałankiewicz/Bryl 2:1 (21:18, 17:21, 15:13)

Polska para może żałować tego spotkania. Mimo, że pierwsza odsłona padła łupem Włochów, którzy potrafili w końcówce obrócić wynik na swoją korzyść, to kolejne sety wydawały się należeć do Biało-Czerwonych. Druga partia, głównie dzięki sprytnym zagraniom trafiła na konto naszych kadrowiczów, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka. W trzecim secie gra Polaków wyglądała bardzo dobrze, do momentu w którym rywale zanotowali serię punktową. Wyrównanie wyniku, pomimo pięciu punktów starty, dodało im determinacji, a ta, w połączeniu z umiejętnościami, wystarczyła do wyeliminowania naszego duetu z turnieju.  

Centrum meczowe

Oficjalna strona mistrzostw dostępna TUTAJ

  • 8
  • 1
  • 13
  • 1
  • 1

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52