SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 23 czerwca 2021

Puchar Kontynentalny: Polska - Czechy 2:1

Bardzo dobrze wystartowały polskie siatkarki plażowe w Hadze, gdzie rozpoczął się CEV Continental Cup, a stawką rywalizacji jest awans do igrzysk w Tokio. Turniej zakończy się w niedzielę. Startuje po 16 drużyn kobiecych i męskich, a zwycięzcy wywalczą olimpijską kwalifikację dla pary ze swojego kraju.

W spotkaniu 1/8 finału Polska pokonała Czechy 2:1. Jak mówił przed spotkaniem trener polskich siatkarek Damian Wojtasik "z tymi rywalkami nasze zawodniczki spotykały się często, a rywalizacja była wyrównana."

Podobnie było w środę. Do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci mecz, w którym nasz najlepszy duet Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, wicemistrzynie Europy z 2019 roku, pokonał Michaelę Kubickovą/Michalę Kvapilovą 2:0. Tym razem polska para była zdecydowanie lepsza.

W czwartek rozegrane zostaną mecze 1/4 finału. W walce o czwórkę podopieczne trenera Damiana Wojtasika zmierzą się z Grecją, która wyeliminowała Litwę. Jako pierwsze na boisko wyjdą Ceynowa/Łodej, a następnie Wojtasik i Kociołek.

Trener Damian Wojtasik podkreślił, że "obie polskie pary zagrały dobrze w meczu z Czeszkami." Wojtasik i Kociołek imponowały na przyjęciu i zagrywce pod wiatr. - W takim turnieju, gdzie jest tylko jedna przepustka na igrzyska, jest duży poziom stresu i liczy się przede wszystkim chłodna głowa. Zawodniczkie z Grecji, podobnie jak dzisiejsze rywalki, są nam dobrze znane. Nie ma w Hadze zresztą drużyny, z którą nasze zawodniczki nie były w stanie wygrać - powiedział polski szkoleniowiec.

Wyniki meczu Polska-Czechy:

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek (Polska, 2) - Martina Williams/Marie-Sara Stochlova (Czechy, 21) 2:1 (19:21, 21:16, 15:8)
Agata Ceynowa/Marta Łodej (Polska, 22) - Michaela Kubickova/Michala Kvapilova (Czechy, 11) 0:2 (17:21, 18:21)

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek - Michaela Kubickova/Michala Kvapilova 2:0 (21:12, 21:16)

Mecze 1/4 finału:
Holandia - Hiszpania
Austria - Norwegia

Rosja - Ukraina
Polska - Grecja

Szczegóły, wyniki, harmonogram

  • 4
  • 2
  • 17
  • 0
  • 0