SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara, Justyna Matjas, 31 sierpnia 2022

MŚ2022M - Meksyk - Bułgaria - wypowiedzi pomeczowe

W ostatniej kolejce rozgrywek grupy C, reprezentacja Meksyku w katowickim Spodku podjęła Bułgarię. Po długim i emocjonującym pojedynku, po zaciętej walce na przewagi w tie-breaku, ostatecznie to Meksykanie cieszyli się ze zwycięstwa.

Christian Aranda, rozgrywajacy reprezentacji Meksyku: Przed naszym ostatnim spotkaniem grupowym byliśmy bardzo skoncentrowani, wiedzieliśmy, jaka jest stawka tego meczu, dlatego podeszliśmy do tego tak, jak gdybyśmy rozgrywali finał mistrzostw świata. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, przedstawić światu meksykański styl gry w siatkówkę. W naszej ojczyźnie jest to całkiem popularna dyscyplina, wiele osób, w tym dzieci, ogląda nasze mecze – co motywuje nas jeszcze bardziej do ciężkiej pracy, bo chcemy zarazić je miłością do siatkówki. Jest jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym powiedzieć – kocham polską publiczność! Kiedy tłum zacząć skandować „Meksyk! Meksyk” – to bardzo dodawało nam skrzydeł i było naprawdę fantastycznym przeżyciem dla każdego z nas.

Mauro Isaac Fuentes Rascon, przyjmujący reprezentacji Meksyku: Moim wielkim marzeniem było wygranie spotkania na mistrzostwach świata właśnie w  tej hali i  jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj tego dokonaliśmy. Bardzo chciałem zagrać dobre spotkanie – takie, po którym sam mógłbym sobie powiedzieć, że jestem z siebie zadowolony. Kibice też byli niesamowici – wspierali nas jak dodatkowy zawodnik na boisku.

  • 6
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0