SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Biernacka, 1 września 2010

Dziś wieczorem reprezentanci Polski juniorów w czwartym meczu fazy grupowej mistrzostw Europy zmierzą się z ekipą Niemiec. - Trzeba się do tego meczu maksymalnie zmobilizować - mówi przez spotkaniem trener Grzegorz Ryś.

Dziś wieczorem reprezentanci Polski juniorów w czwartym meczu  fazy grupowej mistrzostw Europy zmierzą się z ekipą Niemiec.  - Trzeba się do tego meczu maksymalnie zmobilizować - mówi przez spotkaniem trener Grzegorz Ryś.

Ekipa  niemiecka jest polskim zawodnikom doskonale znana. Jeszcze przed wyjazdem na  mistrzostwa Europy nasi juniorzy mieli okazję rozegrać z Niemcami w Kienbaum trzy mecze towarzyskie, z których dwa zakończyły się wygraną biało-czerwonych. Dotychczasowych występów  w Bobrujsku na razie Niemcy nie mogą zaliczyć do udanych. Na swoim koncie mają dwie przegrane i obecnie zajmują czwartą lokatę w tabeli grupy I. - Na tą chwilę jest to zespół przegranych, którzy zawalili sobie sprawę w pierwszym meczu z Holandią. Według naszej oceny był to zespół, który mógł włączyć się o walkę o czołową czwórkę. W tym momencie biją się o to,  żeby nie wypaść z turnieju. Tym bardziej  to spotkanie dzisiejsze będzie niezwykle ważne zarówno dla nas, bo nam są  potrzebne zwycięstwa i dla nich, bo walczą o życie, żeby nie pojechać do domu - mówi trener Ryś.

Gra  drużyny niemieckiej w dużej mierze opiera się na dwóch zawodnikach: jednym z przyjmujących  i atakującym. Nasi dzisiejsi rywale bardzo często atakują z wysokiej piłki, ale popełniają przy tym bardzo dużo błędów. - Nie jest to może zbyt skomplikowana siatkówka, ale bardzo dokładna. Niemcy  rzadko psują piłki - mówi II trener Sebastian Pawlik.
- Nastawiamy się na bardzo  twardą walkę. Niemcy pokazali charakter w meczu z Rosją, gdzie wygrali dwa sety po naprawdę niezłej grze.  Trzeba się do tego meczu maksymalnie zmobilizować. Myślę, że jeżeli zagramy podobnie jak w meczu z Belgami,  to będziemy w stanie grać skutecznie  - bardzo na to liczę - kończy Grzegorz Ryś.

Początek spotkania Niemcy - Polska  o godzinie 19:00.

  • 0
  • 2
  • 46
  • 0
  • 6

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52