SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 12 kwietnia 2023

1. Liga Kobiet: walka do końca w sezonie zasadniczym

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym I ligi kobiet. Znany jest również skład czołowej ósemki zespołów, które powalczą w play offach. W jakich parach odbędzie się rywalizacja dowiemy się w sobotę.

Ostatnia 26. kolejka sezonu zasadniczego rozpocznie się w piątek i tego dnia odbędą się dwa spotkania. Trans-Ann Płomień Sosnowiec zmierzy się z GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca (początek 18:00). Gospodynie mają jeszcze szanse na zajęcie drugiego miejsca, zespół gości zajmuje przedostatnie miejsce.

- Tylko pozornie mój zespół jest zdecydowanym faworytem. Nasze dwie zawodniczki - środkowa Wiktoria Nowak i przyjmująca Oliwia Laszczyk - są chore i w piątek nie zagrają. Trzeba je oszczędzać tak żeby były w 100-procentowej dyspozycji na play offy. Siatkarki ze Stężycy odniosły ostatnio piękny sukces w postaci zdobycia mistrzostwa Polski juniorek. Na pewno zechcą na zakończenie sezonu zasadniczego pokazać się z jak najlepszej strony. W meczach z zespołami z Białegostoku i Poznania zaprezentowały się z jak najlepszej strony - mówi Krzysztof Zabielny, trener Trans-Ann Płomienia Sosnowiec.

Znany jest zwycięzca sezonu zasadniczego I ligi kobiet. Wiadomo, że piąte miejsce zajmie KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. - O pozostałe miejsca w czołowej ósemce będzie walka do końca. Wiadomo, że nikt nie chce być ósmy, żeby w pierwszej rundzie play off nie trafić na mielczanki - mówi Krzysztof Zabielny.

Przed rokiem do I ligi kobiet awans wywalczyły MKS Sokół Mogilno i PMKS Nike Węgrów. Oba zespoły zapewniły sobie utrzymanie się na zapleczu TAURON Ligi, a pierwszy z beniaminków zagra w play offach. Siatkarki z Mogilna oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki już zakończyły rywalizację w sezonie zasadniczym. W rozegranym 26 marca meczu awansem LOS zwyciężył 3:0 (25:20, 25:18, 25:20).

- Na pewno ćwierćfinały play off, grane do dwóch zwycięstw, zapowiadają się bardzo ciekawe. Tylko w parze z ITA TOOLS Stalą Mielec łatwo wskazać faworyta. W trzech pozostałych spodziewam się dużo walki - mówi Krzysztof Zabielny. Cztery zespoły, które wywalczą awans w ćwierćfinałach, zagrają w finałowym turnieju, który odbędzie się 12-14 maja.

Również w piątek 14 kwietnia dojdzie do meczu ostatniej kolejki I ligi kobiet. SMS PZPS Szczyrk spotka się z Karpatami Krosno Glass - KPU w Krośnie (początek 17:30). Cztery pozostałe spotkania odbędą się w sobotę.

  • 3
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0