SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MSZ/Justyna Matjas fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 19 maja 2022

Kwalifikacje do ME U21W: Polska - Czechy 3:0 (Galeria)

W drugim meczu pierwszego dnia eliminacji do mistrzostw Europy U21W Polska pokonała reprezentację Czech.

W pierwszym spotkaniu turnieju rozgrywanego w Zielonej Górze Węgry przegrały z Ukrainą 1:3 (15:25, 25:20, 23:25, 23:25). Po pierwszym gładko wygranym przez Ukrainki secie mecz się wyrównał, a końcowym wyniku zdecydowały wyrównane końcówki.

Polska - Czechy: 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

Nasze siatkarki od początku przejęły inicjatywę. Dzięki agresywnej zagrywce i skutecznym atakom ze skrzydeł Polki wyszły na prowadzenie 16:12. Czeszki po udanych kontratakach doprowadziły do wyniku 18:17, a po kolejnym skutecznym zbiciu ze skrzydła do remisu po 19. W decydujących momentach seta dwa punkty atakiem i zagrywką zdobyła Martyna Czyrniańska.

Drugą partię nasze siatkarki rozpoczęły jeszcze bardziej skoncentrowane i zmotywowane, co szybko przełożyło się na dobrą grę i korzystny wynik. Po kilku błędach w ataku Czeszek było 7:3, a po skutecznych akcjach w ataku Karoliny Drużkowskiej i Dominiki Pierzchały 14:6. Podobnie jak w pierwszej partii Czeszki w drugiej części gry odrobiły kilka punktów, ale tym razem na szczęście w końcówce nie było emocji.

Po przerwie kibice w Zielonej Górze podziwiali udane bloki i sprytne kontrataki w wykonaniu Julity Piaseckiej. Po punktowej zagrywce Martyny Łazowskiej było 8:2. Rozluźnione Polki kontynuowały skuteczną grę, pokazując kilka bardzo widowiskowych zagrań. Po niecałych osiemdziesięciu minutach pierwsza przeszkoda na drodze do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy była pokonana.

Polska: Karolina Drużkowska, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Julita Piasecka, Martyna Łazowska, Martyna Czyrniańska, Klaudia Łyduch (L) oraz Martyna Borowczak, Martyna Leoniak, Natalia Kecher, Zuzanna Kuligowska

Czechy: Michaela Smolkova, Elen Jedlickova, Kveta Grabovska, Magdalena Bukovska, Ela Koulisiani, Michaela Brichtova, Barbora Chalupkova (L) oraz Katerina Pelikanova, Zuzanna Latalova, Monika Brancuska

 

 

Polską Siatkówkę wspierają

  • 5
  • 1
  • 3
  • 0
  • 0