SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 24 maja 2023

Przed nami weekend pełen siatkówki plażowej

Najbliższy weekend będzie obfitował w wydarzenia w siatkówce plażowej. W Sulejowie zainaugurowany zostanie sezon krajowych rozgrywek pierwszym turniejem cyklu ORLEN Beach Volley Tour. Męska reprezentacja będzie walczyć w Pucharze Narodów, a duet Jagoda Gruszczyńska/ Aleksandra Wachowicz wystąpi w Hamburgu w King of the Court.

Od piątku do niedzieli (26-28 maja) w Sulejowie na boiskach przy ulicy Koneckiej 45 rozgrywany będzie pierwszy turniej cyklu ORLEN Beach Volley Tour, który rozpocznie sezon plażowy w naszym kraju. W inauguracyjnym turnieju zobaczymy wiele krajowych ar na czele z kadrowiczami. W rywalizacji pań wystąpią trzy seniorskie pary kadrowe Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, Agata Ceynowa i Nicole Jochym oraz Patrycja Jundziłł i Melania Marcinowska, a wśród panów kibice w Sulejowie będą mogli zobaczyć Mikołaja Miszczuka i Mateusz Florczyka. W piątek rozegrane zostana kwalifikację, w sobotę faza grupowa oraz baraże, a w niedzielę ćwierćfinały, półfinały i mecze medalowe. Niedzielne zmagania począwszy od ćwierćfinałów będzie można obejrzec na Polsat Sport Extra (początek transmisji o 9:00).  Wyniki można śledzić na dedykowanych stronach: https://beach.pzps.pl/wynikik/?t=1239 oraz https://beach.pzps.pl/wynikim/?t=1240 

W piątek i sobotę w Finlandii reprezentacja Polski mężczyzn będzie walczyła w fazie eliminacyjnej Pucharu Narodów. Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Maciej Rudol i Paweł Lewandowski wystąpią w grupie D z Szwedami, Finami, Belgami i Cypryjczykami, chcąc powtórzyć sukces reprezentacji kobiet, która w ubiegły weekend wywalczyła awans do finałowej turnieju. Początkowo w Nations Cup mieliśmy zobaczyć naszą najlepszą parę Michał Bryl/Bartosz Łosiak, jednak ze względu na drobne problemy zdrowotne Michała sztab szkoleniowy zdecydował się na zmianę w składzie. Finałowe mecze Pucharu Narodów będzie można obejrzeć w sobotę na antenach Polsat Sport News od godziny 15:00.

Z kolei Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz wystąpią w ten weekend w King of the Court w Hamburgu. Pierwszy mecz rozegrają w  piątek o godzinie 15:00 w grupie z niemiecko-holenderską parą Van de Velde/Bekhuis, brazylijskim duetem Larissa/Lili, japońskim zespołem Ischii/Mizoe oraz amerykańskim Schermerhorn/Quiggle. Finałowe mecze kobiet (17:30) i mężczyzn (19:00) w niedzielę pokaże Polsat Sport Extra.

OBVT sociale 1920x1200px

  • 4
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0