SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Wojciech Wachulec, 19 marca 2023

TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź nadal bez porażki

Dobiega końca sezon zasadniczy TAURON Ligi. Do końca rywalizacji pozostały mecze tylko dwóch kolejek. W tabeli prowadzi ŁKS Commercecon Łódź, który jeszcze nie doznał jeszcze porażki. Łodzianki w osiemnastu spotkaniach zgromadziły 51 punktów i o 3 pkt wyprzedzają Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

W niedzielę ŁKS Commercecon Łódź wygrał z MOYA Radomką Lotnisko Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:15). Gospodynie na początku pierwszej partii uzyskały przewagę 8:5 i kontrolowały sytuację na boisku. Było m.in. 13:8 i 16:14. W końcówce okazały się nie do zatrzymania, wygrywając 25:19. W dwóch następnych setach łodzianki również miały dużą przewagę. Siatkarski z Radomia wyraźnie zawodzą w tym sezonie. Wszystko wskazuje, że zabraknie ich w walce o medale.

Również drużyna z Rzeszowa odniosła w ostatniej kolejce pewne zwycięstwo, wygrywając w Łodzi z Grotem Budowlanymi 3:1 (25:18, 25:19, 15:25, 25:19). Dwójka liderów TAURON Ligi pewnie zmierza po dwie czołowe pozycje przed play offami. Tak samo trzecia lokata mistrzyń Polski Grupy Azoty Chemika Police jest niezagrożona. Policzanki jeszcze we wtorek rozegrają ostatni mecz 20. kolejki z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz i trudno przypuszczać, żeby nie zdobyły kompletu punktów.

Za plecami czołowej trójki drużyn trwa rywalizacja o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play off. Na razie najlepszą ósemkę zamykają siatkarki z Bydgoszczy. Dziewiąte UNI Opole ustępuje im tylko o dwa punkty. Ostatnia 22. kolejka sezonu zasadniczego została zaplanowana na 29-30 marca.

Tabela: https://www.tauronliga.pl/table.html

  • 4
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0