SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Pizon, fot. Fernanda Olszewska - Okapi Studio, 19 marca 2023

1LK: Pewne zwycięstwo UJ CM Solna Wieliczka

Sobotni dzień był pełen sukcesów dla klubu z Wieliczki. Po brąz Mistrzostw Polski sięgnęły juniorki wielickiego klubu, a na koniec dnia siatkarki UJ CM Solna Wieliczka w czterech setach pokonały zespół KS Sorella Częstochowa.

Od początku bieżącego sezonu klub z Częstochowy boryka się z wieloma problemami i aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Wieliczanki do sobotniego spotkania przystępowały w roli faworytek i wywiązały się ze swojego zadania.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego, bo aż sześciopunktowego prowadzenia gospodyń. Częstochowianki zaczęły nieco odrabiać straty, ale przy stanie 10:7 dla gospodyń urazu dostała grająca z numerem 9 Marta Formela. Dzięki bardzo dobrym zagrywkom Julii Wieczorek i Joanny Ciesielczyk przewaga wielickiego zespołu rosła. Set zakończył się wynikiem 25:12.

23858c

Kolejna partia rozpoczęła się bliźniaczo do premierowej odsłony - bardzo dobre zagrywki Ady Wełny i Magdy Grabki oraz skuteczna gra na kontrze i na tablicy pojawił się wynik 10:1. Zespół Ryszarda Litwina od początku do końca kontrolował przebieg drugiej partii zwyciężając 25:12.

Zespół KS Sorella Częstochowa zdecydowanie lepiej rozpoczął trzecią partię. Dobra zagrywka i skuteczna gra blokiem podopiecznych Andrzeja Stelmacha i przy stanie 4:1 dla gości o czas poprosił Ryszard Litwin. Krótko po time-oucie gospodynie wyrównały wynik, a kibice zgromadzeni w Solnym Mieście mogli oglądać zacięte wymiany. Zespół z Częstochowy bardzo dobrze spisywał się w polu zagrywki, a na kontrach punktowały Chmielewska, wspomagana przez Komorek. Mimo wyrównanej końcówki to Częstochowianki zdobyły 25. punkt i to one cieszyły się z wygrania trzeciego seta.

23858a

Czwarta partia należała do zespołu UJ CM Solna Wieliczka. Zespół Ryszarda Litwina wrócił do bardzo dobrej gry z pierwszych dwóch setów - punktował zagrywką i bardzo dobrze prezentował się na siatce. Na lewym skrzydle brylowała Joanna Ciesielczyk wspomagana przez Magdę Grabkę i Julię Wieczorek. Mecz zakończył skuteczny atak Aleksandry Muszyńskiej ze środka.

23858d

MVP spotkania została wybrana grająca z numerem 3 Joanna Ciesielczyk.

UJ-CM Solna Wieliczka - KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:1 (25:12, 25:12, 23:25, 25:13)

UJ CM Solna Wieliczka: Grabka, Wieczorek, Muszyńska, Wełna, Ciesielczyk, Ejsmont, Dutkiewicz (L), Reszelewska (L) oraz Ciesielska. Trener: Ryszard Litwin

KS Sorella Częstochowa: Tarnawska,  Formela, Grabińska, Chmielewska, Witkowska, Wrzeszcz-Drabik, Kowalik (L), Stanowska (L) oraz Strużyk, Komorek, Worwąg. Trener: Andrzej Stelmach

  • 3
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0