SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / Volleyball World fot. Volleyball World, 25 stycznia 2023

Wyjątkowe trofeum Beach Pro Tour Finals

Jedyne w swoim rodzaju trofeum wzniosą zwycięzcy rozgrywanych w Doha finałów pierwszej edycji Beach Pro Tour.

Dzień przed rozpoczęciem finałowego turnieju Beach Pro Tour 2022, Volleyball World zaprezentował trofeum, o które będą walczyły najlepsze pary plażowe. Nie ze złota, nie ze srebra, ale z czegoś, co ma o wiele większe znaczenie. Wyjątkowe trofeum powstało z recyklingowego plastiku, pochodzącego z plaż, na których gra się w siatkówkę.

Unikalna koncepcja trofeum jest dojmującym stwierdzenie o wpływie zanieczyszczeń na światowe plaże i oceany, do których co roku trafia blisko 11 milionów ton plastiku według organizacji Ocean Conservancy.

Reprezentując coś więcej niż osiągnięcia najlepszych siatkarzy plażowych, trofeum jest wymowną deklaracją dotyczącą zrównoważonego rozwoju. Kampania jest zgodna z wartościami wyznawanymi przez siatkarki i siatkarzy plażowych oraz ich fanów i ma na celu zwiększyć świadomość znaczenia czystych plaż.

Kochamy plażę – to nasz dom. To tutaj spotykamy się, rywalizujemy, gramy i udzielamy się towarzysko – mówi Finn Taylor, CEO Volleyball World. – To nowe trofeum, wykonane w całości z przetworzonego plastiku pochodzącego z plaży, symbolizuje potrzebę działania. To nasz pierwszy krok w walce z zanieczyszczeniem plaż, obejmujący również akcje sprzątania plaż, podczas których zawodnicy i kibice łączą siły we wspólnym celu, jakim jest powstrzymanie dostawania się zanieczyszczeń do naszych oceanów.

Trofeum zostało zaprojektowane przez The New Raw, firmę projektową specjalizującą się w przetwarzaniu odpadów z tworzyw sztucznych w znaczące produkty. Reprezentując dynamikę siatkówki, trofeum wyrzeźbiono tak, aby miało płynne kształty dające wrażenie ruchu. Kolorystyka reprezentuje naturalne atrybuty sportu - piasek i morze.

Trofeum zostanie wzniesione przez pierwszych w historii mistrzów Beach Pro Tour w najbliższą niedzielę.

  • 4
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0