SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / Volleyball World fot. Volleyball World, 18 stycznia 2023

Kalendarz Beach Pro Tour 2023 ogłoszony

Już za tydzień najlepsze pary minionego roku zmierzą się w turnieju finałowych Beach Pro Tour 2022, a dzisiaj FIVB ogłosiło oficjalny harmonogram turniejów na sezon 2023.

Rywalizacja w sezonie przedolimpijskim będzie toczyła się nie tylko o turniejowe trofea, ale i o niezwykle ważne punkty do rankingu olimpijskiego. Druga edycja Beach Pro Tour będzie gościć na czterech kontynentach i rozpocznie się w Doha, 1. lutego turniejem rangi Elite. W marcu siatkarki i siatkarze plażowi będą grać w Meksyku, a w kwietniu w Brazylii - oba te kraje zorganizują zarówno rozgrywki rangi Elite jak i Challenge. Pierwszym europejskim przystankiem Beach Pro Tour będzie Ostrawa (31 maja - 4 czerwca), która ponownie będzie gościć plażową elitę. Wśród turniejów Elite 16 w Europie nie zabraknie również  Gstaad (5-9 lipca), Hamburga (16-20 sierpnia) i Paryża (27 września - 1 października). Europa będzie gościć również dwa turnieje Challenge w Jurmali (15-18 czerwca) i Espinho (13-16 lipca). Po mistrzostwach świata w Meksyku, które zaplanowano w październiku (6-15), turnieje Beach Pro Tour Elite 16 zawitają do Dubaju i Australii, a finał sezonu rozegrany będzie między 7 a 10 grudnia w Doha.

– W pierwszej edycji Beach Pro Tour najlepsze duety świata rywalizowały na najwyższym poziomie i nie możemy się doczekać, aby budować dalej na tym sukcesie w drugim sezonie rozgrywek. Zainteresowanie kibiców - zarówno na stadionach, jak i tych oglądających rywalizację w telewizji i na Volleyball World TV - pokazuje, że popularność rośnie. Statystyki oglądalności na całym świecie udowadniają, że siatkówka plażowa jest wciąż niesamowitym produktem do oglądania dla fanów sportu. W przyszłym sezonie zabierzemy fanów siatkówki plażowej do wszystkich zakątków świata, a kalendarz na rok 2023 jest wielką okazją dla fanów w każdym wieku, aby spotkać się z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata w lokalizacjach zapierających dech w piersiach – zapewnia CEO Volleyball World, Finn Taylor.

W Polsce - a dokładniej w Warszawie - ponownie zagoszczą turnieje rangi Futures. Najpierw na obiektach Monta Club rywalizować będą panie i panowie od 10 do 13 sierpnia, a następnie od 31 sierpnia do 3 września w Wilanowie odbędzie się turniej mężczyzn.

Pełen kalendarz rozgrywek dostępny jest tutaj.

FIVB zastrzega, że kalendarz może zostać wzbogacony o kolejne turnieje w trakcie sezonu. 

  • 7
  • 1
  • 11
  • 1
  • 0