SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/Martyna Szydłowska, fot. CEV, 17 lipca 2022

EuroBeachVolley U20 Izmir 2022 - Dzień 4

Niedziela jest ostatnim dniem rywalizacji podczas mistrzostw Europy w siatkówce plażowej U20 rozgrywanych od środy na obiektach tureckiego Pamucak Beach w Izmirze. Dwie polskie pary - Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska oraz Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa w sobotę przegrały ćwierćfinałowe spotkania i pozostała im walka o miejsca 5-8 na zakończenie turnieju. Ostatecznie Czachorowski i Lejawa zajęli 8. lokatę, a Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska wywalczyły 5. miejsce.

Jako pierwsi swoje spotkanie rozegrali panowie. W swoim niedzielnym starciu przyszło im się zmierzyć z szwedzką parą Jakob Nilsson Holting - Hampus Ekstrand. Pierwszego seta dość łatwo wygrali Szwedzi 21:14. Była do zasługa dobrej zagrywki oraz skutecznej gry na siatce. W drugiej partii Biało-Czerwoni dość długo dotrzymywali kroku rywalom, ale ostatecznie w końcowej fazie proste błędy zadecydowały o zwycięstwie rywali 21:17.

W tej sytuacji polska drużyna zagrała o 7. miejsce na koniec EuroBeachVolley U20. Ich przeciwnikiem był szwajcarski duet Cyril Kolb - Etienne Schalch. Po niezwykle zaciętej walce Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Helvetów, którzy wygrali obie partie przewagą dwóch punktów (21:19, 21:19). Tym samym,  Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa zakończyli europejski czempionat na 8. pozycji.

Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska natomiast w swoim pierwszym niedzielnym starciu zagrały z Hanną Gubik - Zofią  Vasvari, reprezentntkami Węgier. Pierwszą partię dużo lepiej rozegrały Polki, które dość szybko zbudowały sobie przewagę i kontrolowały grę do końca, zwyciężając 21:16. W drugiej partii grała była dużo bardziej zacięta. W końcowej fazie lepsze okazały się Węgierki 21:18. Zwycięzcę tego meczu wyłonił tie-break. Nie brakowało emocjonujących fragmentów gry. Co ważne, w tych najważniejszych akcjach zimną głowę zachowały Biało-Czerwone 15:13. 

Dzięki temu zwycięstwu Uruszla Łunio i Małgorzata Ciężkowska jeszcze w niedziele walczyły o 5. lokatę na koniec czempiontu Europy, który od środy do niedzieli jest rozgrywany w Imirze. Przeciwniczkami polskiej drużyny były Hiszpanki - Carolina Fernandez Da Silva - Natlia Ann Binimelis Nicolau. Mecz przerodził się w niezwykle wyrównaną bitwę. Łunio i Ciężkowska przegrały pierwszą partię 18:21, ale w drugiim secie zrewanżowały się rywalkom wygrywając ją 21:19 i wyrównując wynik w meczu. Zacięta walka była kontynuowana w tie-breaku, a obie pary były niezwykle zdeterminowane by wywalczyć 5. miejsce. Ostatecznie grając na przewagi Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zamykając mecz wynikiem 18:16.
Polską Siatkówkę wspierają

  • 2
  • 1
  • 20
  • 0
  • 1