SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/Martyna Szydłowska, fot. CEV, 16 lipca 2022

EuroBeachVolley U20 Izmir 2022 - Dzień 3

W trzecim dniu mistrzostw Europy U20 w siatkówce plażowej, w tureckim kurorcie Pamucak Beach w Izmirze rozgrywane były mecze 1/16 i 1/8 turnieju. Kobieca i męska para  w sobotnie przedpołudnie wywalczyła awans do ćwierćfinału europejskiego czempionatu. Niestety w  ćwierćfinale Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa przegrali z francuską parą Artur Canet - Teo Rotar 0:2 (11:21, 17:21) i stracili szanse na walkę o medale. Ich los podzieliły Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska, które najpierw pokonały fińską parą Sara Sinisalo - Anniina Muukka, a następnie w ćwierćfinale uległy w dwóch setach holenderskiemu duetowi Brecht Piersma/Desy Poiesz.

Kolejny dzień europejskiego czempionatu w bardzo dobrym stylu rozpoczęła polska męska para - Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa. W 1/16 Polakom przyszło zmierzyć się z gospodarzami mistrzostw, czyli tureckim duetem Sacit Kurt - Ahmet Can Tur. Nasi zawodnicy potrzebowali zaledwie 30 minut, aby cieszyć się z czwartego zwycięstwa z rzędu. Gospodarzy pokonali 2:0, wygrywając sety odpowiednio do 14 i 9.

Na dzisiaj jeszcze zostały zaplanowane mecze ćwierćfinału EuroBeachVolley U20. Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa o miejsce w sfrefie medalowej powalczą z francuską parą Artur Canet - Teo Rotar. Ten mecz został zaplanowany na godzinę 16.20 czasu polskiego.

Biało-czerwone fazę grupową mistrzostw Europy również zakończyły z kompletem zwycięstw. W 1/16 turnieju zmierzyły się z fińską parą Sara Sinisalo - Anniina Muukka, która w rundzie 24 pokonały w dwóch setach zawodniczki z Norwegii - Julię Solgaard Thelle - Maję Sofie Windelstad 2:0 (21:14, 21:19).

Mecz Urszuli Łunio i Małgorzaty Ciężkowskiej w 1/16 mistrzostw Europy z Finkami został zaplanowany na godziny popołudniowe. Nasze zawodniczki w bardzo dobrym stylu zaczęły spotkanie. Dobrze zagrywały i wyprowadzały skuteczne kontrataki. Premierową odsłonę meczu wygrały pewnie do 14. Niestety w drugiej partii Biało-Czerwone nie wystrzegły się prostych błędów i przegrały do 7. Na tie-breaka wyszły mocno skoncentrowane. Gra była dość równa. Jednak w końcowej fazie to Polki zachowały chłodną głowę, wygrywały 15:12 i awansowały do ćwierćfinału. 

Jako pierwsi swój ćwierćfinał rozegrała nasza męska para. Polacy zmierzyli się z Francuzami. W pierwszym secie nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę i w konsekwencji przegrali do 11. Druga partia była znacznie bardziej wyrównana, ale w końcowej fazie zimną krew zachowali Trójkolorowi, którzy zwyciężyli 21:17. Niestety porażka Aleksandera Czachorowskiego i Filipa Lejawy 0:2, na tym etapie EuroBeachVolley oznacza koniec marzeń o medalu. W niedzielę będą walczyć o miejsca 5-8, ich pierwszym rywalem będą Szwedzi - Jacob Hölting Nilsson i Hampus Ekstrand. Również Biało-Czerwone nie zdołały awansować do strefy medalowej turnieju. Urszula Łunio i Małgorzata Ciężkowska nie były w stanie zatrzymać holenderskiego duetu Brecht Piersma/Desy Poiesz. Ekipa z Niderlandów dominowała we wszystkich elementach gry pewnie zwyciężyć 2:0 (21:13, 21:10). W swoim pierwszym niedzielnym spotkaniu o miejsca 5-8 zmierzą się z węgierską parą Zsófia Vasvári/ Hanna Gubik.

Więcej informacji na stronie EuroBeachVolley U20.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 5
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0