SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 10 czerwca 2022

Rozpoczęły się MŚ w siatkówce plażowej

Karla Borger/Julia Sude (Niemcy) wygrały z Kingą Wojtasik i Katarzyną Kociołek 2:0 (21:9, 21:13) w pierwszym meczu grupy L mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które rozpoczęły się w Rzymie. Niemieckie siatkarki miały cały czas wyraźną przewagę. W pierwszej partii szybko doprowadziły do stanu 16:8. Na początku drugiej Polki próbowały dotrzymywać kroku rutynowanym rywalko, przegrywając 6:8. Później Borger i Sude uzyskały przewagę.

W tej grupie grają jeszcze Claudia Scampoli/Margherita Bianchin (Włochy) oraz Gaudencia Makokha/Brackcides Khadambi (Kenia). W pierwszym spotkaniu pewne zwycięstwo odniosły gospodynie 2:0 (21:8, 21:9).

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/346933/

Michał Bryl i Bartosz Łosiak również od porażki rozpoczęli udział w mistrzostwach. W pierwszym meczu mieli zagrać z parą Paul Arkan/Samuel Essilfie (Ghana). Jednak ten duet nie dotarł do stolicy Włoch i organizatorzy musieli sięgnąć do listy rezerwowej. Pierwsi z oczekujących - Amerykanie weszli na miejsce wycofanych Szwedów, a drugimi w tej klasyfikacji byli rutynowani Holendrzy Christiaan Varenhorst/Steven Van De Velde. Dzisiaj oni okazali się zbyt trudnymi rywalami dla polskiego duetu, którzy wyszedł na boisko osłabiony chorobą. Polacy przegrali - 0:2 (21:23, 13:21) - choć jeszcze w pierwszym secie prowadzili m.in. 11:7 oraz 15:13.
22659e

Kolejnymi rywalami Bryla i Łosiaka w grupie B będą  Kanadyjczycy Samuel Schachter i Daniel Dearing (sobota) oraz Włosi Daniele Lupo/Alex Ranghieri (poniedziałek). W dzisiejszym meczu tych par zwyciężyli Włosi 2:1 (20:22, 21:18, 15:12).

Natomiast w sobotę do rywalizacji przystąpią Piotr Kantor i Maciej Rudol. Ich pierwszymi rywalami w grupie I będą Austriacy Robin Seidl i Philipp Waller. Później zmierzą się jeszcze z chilijskimi kuzynami Marco i Estebanem Grimaltami (niedziela) oraz Włochami Jakobem Windischem i Gianluką Dal Corso (poniedziałek).

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/347020/.

  • 7
  • 1
  • 11
  • 2
  • 0