SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG / inf. prasowa ParaVolley Europe, 16 maja 2022

Polacy ze złotem #BeachParaVolley w Bibione

Polacy zostali zwycięzcami turnieju Beach ParaVolley, będącego częścią Beach Volley Marathon, który odbył się w Bibione (Włochy) w dniach 13-15 maja.

W drodze po trofeum jedynym niepokonanym zespołem pozostała polska drużyna pod wodzą Piotra Janiaka, która w meczu finałowym zaprezentowała się lepiej niż rywale ze Słowacji. W walce o brąz gospodarze z Włoch wyprzedzili Węgry.

Polska i Słowacja urządziły prawdziwy spektakl Beach ParaVolleya wielkim finale na korcie centralnym Bibione Beach. Pierwsze minuty nadały ton emocjonującymu meczowi, a obie strony nie zawiodły kibiców grając punkt za punkt (7-9, 9-9, 11-10). Ostatecznie bardziej doświadczeni polscy zawodnicy narzucili swój rytm gry i zakończyli pierwszą część spotkania 21-14. Do drugiego seta wyszli jeszcze bardziej zdeterminowani i z mocną zagrywką. Nie pozostawiając wątpliwości, kto był lepszy, zdobyli trofeum zamykając drugi set 21-8.

Przed meczem finałowym Polska-Słowacja na boisku centralnym odbył się specjalny pokaz siatkówki plażowej na siedząco. Aby udowodnić, że sport jest dla wszystkich i nie ma ograniczeń, zawodnicy ze Słowenii i Włoch, wraz ze słynnymi siatkarzami plażowymi Matteo Ingrosso i Davisem Kruminsem, zaprezentowali kibicom tę dyscyplinę w szybkim meczu pokazowym.

Beach ParaVolley został nominowany do dodania do igrzysk paraolimpijskich w Los Angeles 2028.

https://www.paravolley.eu

Polacy ze złotem #BeachParaVolley w Bibione

  • 15
  • 1
  • 5
  • 0
  • 0