SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 4 kwietnia 2022

Michał Bryl: teraz Itapema

- Czego nam życzyć przed odlotem do Brazylii? Kontynuacji dobrej sportowej serii jaką zapoczątkowaliśmy na turniejach w Meksyku - powiedział Michał Brył, który rankiem we wtorek razem ze swoim partnerem Bartoszem Łosiakiem odleci via Amsterdam do Brazylii na kolejną konfrontację ze światową czołówką w siatkówce plażowej.

Przypomnijmy, że pod koniec marca w Rosarito polska para zajęła czwarte miejsce w Beach ProTour Elite 16. W meczu o brązowe medale Bryl i Łosiak ulegli norweskiej parze Mol/Sorum 1:2. Kilka dni wcześniej sięgnęli po złote medale Beach ProTour Challenge w Tlaxcali. Były to pierwsze wspólne sukcesy tego duetu, utworzonego po szeregu roszad w kadrze Polski w siatkówce plażowej. Pierwsze tegoroczne wyniki nastrajają więc bardzo optymistycznie.

W Brazylii polscy siatkarze zagrają w Itapemie od 14 do 17 kwietnia. - Miejsce to w naszym sporcie jest doskonale znane, niczym szczególnym nie wyróżnia. Były tam duże turnieje. Zagramy na stadionie niedaleko oceanu. Najpierw jednak czeka nas krótkie zgrupowanie, a następnie przeniesiemy się do Itapemy, gdzie czeka nas gra z najlepszymi, a obecnie światową czołówkę, tak jak w latach poprzednich, tworzy 15-20 duetów - podkreślił Michał Bryl.

Jak poinformował trener polskich siatkarzy plażowych Grzegorz Klimek "na turniej do Itapemy dolecą również Paweł Lewandowski z Jakubem Zdybkiem oraz Miłosz Kruk i Jakub Szałankiewicz." - Kolejnym miejscem gry po Itapemie będzie Doha, a następnie światowa czołówka zacznie rywalizować w Europie - powiedział Grzegorz Klimek.

  • 6
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0