SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Beach ProTour Coolangatta: Zdybek i Lewandowski w ćwierćfinale, 1 kwietnia 2022

Beach ProTour Coolangatta: Zdybek i Lewandowski w ćwierćfinale

Dwa zwycięstwa w fazie grupowej Beach ProTour Futures w Australii zagwarantowały Jakubowi Zdybkowi i Pawłowi Lewandowskiemu bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Rywali Biało-Czerwonych wyłonią baraże.

W drugim meczu fazy grupowej Polacy spotkali się z duetem O’Dea B./Reid z Nowej Zelandii. Mecz był bardzo zacięty, jednak to nasi kadrowicze cieszyli się z ostatecznego zwycięstwa premiowanego awansem do ¼ rozgrywek.

Zdybek/Lewandowski – O’Dea B./Reid 2:1 (14:21, 21:17, 16:14)

Pierwszego seta lepiej zagrali rywale i to oni byli krok bliżej uniknięcia baraży. Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski nie zamierzali jednak składać broni i postawili wszystko na jedną kartę. Wygrana w drugiej odsłonie, skazała oba teamy na grę w tie-breaku. Dodatkowa partia była ogromnie emocjonująca. Podrażnieni przegraną Nowozelandczycy próbowali zatrzymać rozpędzonych Biało-Czerownych, którzy nabrali ogromnej pewności siebie. Ostatecznych zwycięzców wyłoniła gra na przewagi, w której lepsi okazali się Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy przypieczętowali awans do ćwierćfinału. Polacy czekają na swoich nowych rywali.

Polskie pary plażowe wspiera PKN ORLEN. 

  • 11
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0