SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, fot. Piotr Sumara, 14 czerwca 2019

Kantor i Prudel przebojem w drugiej rundzie

Piotr Kantor i Mariusz Prudel nie mieli dużo czasu na wspólne treningi przed turniejem World Tour Warsaw 2019, a spisują się w nim wyśmienicie. Polska dwójka pokonała parę z Chile i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. To zagwarantowało im awans od drugiej rundy pucharowej zawodów.

Od początku spotkania ton grze nadawali reprezentanci Polski, choć przeciwnicy nie pozwalali im zbudować dużej przewagi. W połowie seta gra się mocno wyrównała, a ekipa przeciwna zaczęła przejmować inicjatywę. Zbliżając się do końca seta Kantor i Prudel wzięli się do pracy, a ten pierwszy skutecznym blokiem wyrównał stan seta na 18:18. Emocje sięgnęły zenitu, gdyż żadna para nie odpuszczała do samego końca. Chłodne głowy Polaków - Prudla w polu zagrywki, a Kantora w ataku dały im zwycięstwo w tej partii.

Kolejna rozpoczęła się od udanej serii biało-czerwonych, którzy po bloku Prudla prowadzili 3:0. Polacy punktowali  dużo częściej, odskakując na 6:1 i prowadząc grę według swojego tempa. Tym razem przeciwnicy nie zdołali już im zagrozić, a przewaga cały czas była znaczna (12:9, 17:12). Całe spotkani zakończyła kontra Kantora. Po tej wygranej wiadomo już, że polska para zagra w sobotnich rozgrywkach.

Kantor/Prudel (POL) - Grimalt M./Grimalt E. (CHI) 2:0
(23:21, 21:14)

  • 8
  • 2
  • 28
  • 0
  • 1