SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, 7 czerwca 2019

Wielkie plażowe emocje w stolicy już niebawem

Po raz drugi z rzędu, a trzeci w historii zawody z cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour zawitają do Warszawy. Na obiektach popularnego nadwiślańskiego Monta Beach Volley Club rywalizować będą najlepsze pary plażowe świata, a wśród nich także wiele duetów z Polski. Warszawski turniej będzie wyśmienitym sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które niedługo później rozegrane zostaną w Hamburgu. Nad Wisłą nie zabraknie sportowej rywalizacji, wielkich emocji, a także atrakcji i dodatkowych aktywności dla odwiedzających turniej. Atmosfera polskich turniejów jest dobrze znana na całym świecie, a polscy kibice są uwielbiani nawet w najdalszych zakątkach. Wszystko to sprawia, że tej sportowej imprezy, która odbywać się będzie od 12 do 16 czerwca nie można ominąć.

Rywalizacja na boiskach Monta Beach Volley Club toczyć się będzie od wtorku, kiedy to rozegrane zostaną mecze country quota, natomiast w środę odbędą się kwalifikacje kobiet i mężczyzn. Kolejnego dnia rozpocznie się rywalizacja w turnieju głównym World Tour Warsaw 2018. W piątek poznamy pierwsze pary w strefie medalowej (turniej kobiet), w sobotę rozegrane zostaną m.in. ćwierćfinały mężczyzn, a co ważne - spotkania w strefie medalowej siatkarek. Cały turniej zakończy się w niedzielę, którą otworzą półfinały mężczyzn, a zwieńczeniem kilku dni zmagań i całego World Tour 2019 będzie dekoracja najlepszych par siatkarzy. W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanęli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, w najbliższych rozgrywkach wszyscy liczą, że ponownie biało-czerwonych będzie można oglądać na podium warszawskiej imprezy. Turnieje ją poprzedzające pokazały, że polskie duety są w dobrej formie, co tylko napawa optymizmem. Para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wywalczyła srebro w World Tour Itapema, a nie tak dawno także brąz w Ostravie. Z kolei Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz wygrali turniej w Aydin. 

Turnieje w Polsce przyciągają co roku najlepsze pary świata, które mają w naszym kraju także liczne grono swoich fanów. - Cieszymy się, że do Polski zawsze przyjeżdżają topowe siatkarki i topowi siatkarze świata. Szanują polską organizację, polską federację i polskich kibiców, wszystko co jest związane z siatkówką plażową w Polsce. Tutaj na Moncie, która jest centrum miasta, centrum stolicy europejskiej nad naszą piękną Wisłą, ma to wszystko dodatkowe atuty. Zapraszam wszystkich na turniej i do kibicowania polskim parom - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk. W ubiegłym roku mimo że pogoda nie była sprzyjająca, trybuny były pełne do ostatniego spotkania. Tegoroczna edycja warszawskiego World Touru ma już przebiegać przy bardzo sprzyjającej aurze pogodowej, co tylko uatrakcyjni widowisko.

Mimo że gwiazd światowej siatkówki plażowej na Moncie najmocniej dopingowani będą jak zawsze Polacy. W sumie w turnieju zagra 10 duetów z naszego kraju. Jeśli chodzi o siatkarzy, w turnieju głównym udział mają zapewnione pary: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a także Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, którzy w turnieju głównym zagrają dzięki dzikiej karcie. Nadal nie jest pewna sytuacja tej drugiej dwójki. Bartosz Łosiak robi wszystko, by móc wystąpić w turnieju, jednak jego uraz z Itapemy, którego nabawił się w półfinale był poważny i zawodnik może nie zdążyć. W kwalifikacjach wystąpią Miłosz Kruk i Dominik Poznański. Pary rezerwowe to: Martin Chiniewicz i Michał Korycki, Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk, a także Mateusz Lesiecki i Oskar Kutyba. W turnieju siatkarek od "main draw" zmagania rozpoczną: Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa (dzika karta). Od kwalifikacji do turnieju głównego zawody nad Wisłą rozpoczną duety Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska oraz Marta Duda/Marta Łodej. Na liście par rezerwowych znalazły się: Patrycja Jundziłł/Klaudia Perowicz, Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek i Aleksandra Stadnik/Zuzanna Herrmann.

Turniej World Tour Warsaw 2019 wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na tegoroczny World Tour. Ich ceny rozpoczynają się od 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis www.ebilet.pl pod linkiem: stronie https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-plazowa/

  • 8
  • 1
  • 32
  • 0
  • 0