SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Pełka, fot. fivb.com, 1 czerwca 2017

Ze zmiennym szczęściem na World Tour w Moskwie

W Moskwie rozpoczął się turniej z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Polskę reprezentują, w turnieju kobiet: Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska, w turnieju mężczyzn: Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol.

Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska-Barbara/Fernanda BRA 1:2 (26:24, 16:21, 16:18)

W pierwsze rundzie fazy grupowej Kinga i Jagoda zmierzyły się z rozstawioną z numerem 5, brazylijską parą Barbara/Fernanda . Dzielnie walczące Polki były o krok od wygranej, jednak w końcówce zbrakło im „chłodnej głowy”.  Utytułowane Brazylijki uniknęły błędów własnych co pozwoliło im przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl-Gonzalez/Nivaldo CUB 2:0 (21:18, 21:16)

Kluczem do zwycięstwa w meczu z parą kubańską była bardzo trudna zagrywka i skuteczna gra w elemencie „współpracy bloku z obroną” w wykonaniu Grzegorza i Michała. Cieszy też fakt pełnej determinacji w realizowaniu założeń taktycznych polskiej pary.

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl-Alison/Bruno Schmidt 0:2 (20:22, 21:23)

W drugim dzisiejszym spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie Polacy zmierzyli się z mistrzami IO w Rio parą brazylijską Alison/Bruno Schmidt .Grzegorz i Michał udowodnili, że potrafią grać na najwyższym poziomie światowym tocząc równorzędną walkę punkt za punkt. Brazylijczycy zaprezentowali skuteczniejszą zagrywkę , co pozwoliło im rozstrzygnąć końcówki setów na swoją korzyść.

Bartosz Łosiak/Piotr Kantor-Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol 0:2 (20:22, 19:21) 

Już w pierwszym meczu grupowym los sprawił, że do bezpośredniej rywalizacji przystąpiły polskie pary. Mecz stał na wysokim poziomie sportowym i o zwycięstwie pary Szłankiewicz/Rudol zdecydowały  zdaniem trenera Grzegorza Klimka; aspekty mobilizacji sportowej i niuanse techniczne.

Jakub Szałankiewicz/Maciej RudolSorum/Mol (16:21, 21:19, 12:15)

Kuba i Maciek w meczu o pierwsze miejsce w grupie popełnili zbyt dużo błędów własnych. Norwegowie bezlitośnie wykorzystali niedokładne zagrania Polaków , grając skutecznie przy siatce osiągnęli końcowy sukces.

Po pierwszym dniu turnieju wiadomo jest, że Grzegorz Fijałek/Michał Bryl i Jakub Szłankiewicz/Maciej Rudol awansowali do pierwszej rundy turnieju. Jutro o pozostanie w turnieju zagrają: Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska z włoską parą Menegatti/Perry oraz    Piotr Kantor/Bartosz Łosiak z rosyjską parą Krasilnikov/Liamin.

Przypominamy, że niemal komplet najlepszych par świata zawita między 19 a 23 lipca do Polski na Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017.

  • 1
  • 0
  • 19
  • 0
  • 0