SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 15 stycznia 2016

Sześć najmocniejszych drużyn PlusLigi – ligi mistrzów świata i dwóch ambitnych pierwszoligowców powalczy we Wrocławiu o Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016. Turniej będzie rozgrywany w dniach 5-7 lutego 2016, we wrocławskiej hali Orbita.

Sześć najmocniejszych drużyn PlusLigi – ligi mistrzów świata i dwóch ambitnych pierwszoligowców powalczy we Wrocławiu o Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016. Turniej będzie rozgrywany w dniach 5-7 lutego 2016, we wrocławskiej hali Orbita.

W turnieju finałowym wystąpi osiem ekip, a turniej rozegrany zostanie od 5 do 7 lutego 2016 roku (5 lutego ćwierćfinały, 6 lutego półfinały, 7 lutego finał). W ćwierćfinale zagrają dwa zespoły zwycięzcy rundy wstępnej (pierwszoligowe GKS Katowice oraz SMS PZPS Spała) oraz sześć najwyżej sklasyfikowanych zespołów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi (w tej chwili do półmetka brakuje jeszcze jednej kolejki, rozgrywanej w najbliższy weekend 15-17 stycznia). Zespoły z miejsc 1-4 po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zostaną dodatkowo rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów.

W tej chwili w PlusLidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, LOTOS Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów oraz Cerrad Czarni Radom są pewne (bez względu na wyniki 13. serii gier), że na pewno znajdą się na miejscu gwarantującym udział w turnieju finałowym Pucharu Polski 2016. Bliskie tego są także ekipy Indykpolu AZS Olsztyn, Cuprum Lubin lub Jastrzębskiego Węgla, które w trzynastej serii gier walczą o miejsce w czołowej szóstce tabeli, które zagwarantuje udział we wrocławskim turnieju finałowym.

Turniej, który zapowiada się bardzo dynamicznie i emocjonująco (cała rywalizacja rozegra się zaledwie w trzy dni!) trafił do miasta, które jest jednym z najpiękniejszych w naszym kraju. Wrocław liczy niemal 650 tysięcy mieszkańców, jest najważniejszym miastem Dolnego Śląska, Europejską Stolicą Kultury 2016. To miasto z bogatą, 1000-letnią historią, gdzie dziedzictwo przeszłości łączy się z nowoczesnością rozkwitającego centrum biznesu. Otwarte i wielokulturowe, słynie z gościnności, a jego fascynujące życie kulturalne i naukowe przyciąga licznych odwiedzających.

– Bardzo cieszymy się, że właśnie w tym miejscu będzie okazja do pokazania całego piękna ligi mistrzów świata. To właśnie w tym mieście zaczęła się przecież droga biało-czerwonych po złoto mundialu. Wrocław to także miejsce, w którym są ogromne tradycje męskiej siatkówki, a turniej finałowy Pucharu Polski to doskonała okazja, by o tym przypomnieć – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Trzydniowa rywalizacja odbywać się będzie w Hali Sportowo-Widowiskowa Orbita.  To kompleks przystosowany do organizowania rozgrywek o randze krajowej i międzynarodowej w siatkówce, piłce ręcznej, koszykówce, halowej piłce nożnej oraz gimnastyce artystycznej, a także miejsce organizacji zawodów sportów walki oraz koncertów i imprez artystycznych, targów, wystaw, kongresów oraz sympozjów naukowych. W skład kompleksu wchodzą dwie hale: duża z widownią na prawie 3 tysiące miejsc oraz mała, która przeznaczona jest głównie na lodowisko, boisko lub boczną salę towarzyszącą. Hala jest w pełni klimatyzowana, wentylowana i ogrzewana. Na co dzień gra w niej zespół ORLEN Ligi – Impel Wrocław.

Szczegółowe informacje dotyczące cen i sprzedaży biletów na mecze turnieju finałowego Pucharu Polski zostaną opublikowane 25 stycznia 2016 r., o godz. 18.00. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sieci sprzedaży TICKETPRO.

Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń akredytacyjnych dla mediów - 21 stycznia 2016 r., o godz. 12. Zakończenie przyjmowania zgłoszeń - 29 stycznia 2016 r., o godz. 12. Publikacja listy akredytowanych dziennikarzy - 29 stycznia 2016 r. godz. 16.00.

Dodatkowych informacji udziela: 
Kamil Składowski
Rzecznik PLPS S.A

kom. +48 607 721 801, +48 695 955 020
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.+48 22 253 11 11 fax. +48 22 253 63

  • 7
  • 0
  • 23
  • 0
  • 0