SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 3 listopada 2020

Dariusz Luks: teraz cieszy każdy rozegrany mecz

Pandemia koronawirusa dezorganizuje również rozgrywki II ligi mężczyzn. - Teraz cieszy każdy rozegrany mecz. Podobnie jak inne zespoły nie poddajemy się i oczywiście pamiętamy, że najważniejsze jest zdrowie zawodników - mówi trener w AT Jastrzębski Węgiel, Dariusz Luks.

Jego podopieczni grają w grupie piątej, a ostatnie ich spotkanie z GKS Tychy zostało przełożone. Zespół zajmuje siódme miejsce. W dwóch meczach zdobył trzy punkty. Prowadzi UMKS Kęczanin Kęty 12 pkt (4 mecze) przed  MKS Andrychów 12 (5) i Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa 11 (4).

- Kolejność w tabeli nie oddaje rzeczywistych możliwości zespołów - podkreśla Dariusz Luks.- My musieliśmy przełożyć trzy swoje spotkania. Byliśmy w kwarantannie, teraz już trenujemy. W czasach pandemii trzeba być ostrożnym, ale trzeba też sobie radzić.

Zawodnicy z drużyny AT Jastrzębski Węgiel mają 15-19 lat. - Każdy z nich wie, że w każdej chwili może być potrzebny i wpisany do składu. Najważniejsze, żeby chłopcy uczyli się, podglądali bardziej doświadczonych, robili postępy. Dlatego też gra dla tych chłopaków jest bardzo ważna. Oczywiście zawsze wychodzimy na boisko, żeby wygrać - twierdzi trener jastrzębskiej młodzieży.

W kilku zespołach grupy piątej grają zawodnicy z plus i pierwszoligową przeszłością. Jest więc od kogo uczyć się. Zdaniem Dariusza Luksa jednym z faworytów rywalizacji jest UMKS Kęczanin. Mocne składy mają Tychy i Andrychów, "namieszać może też Częstochowa."

W innych grupach II ligi mężczyzn sytuacja jest podobna. Są zaległe mecze. - Z oceną możliwości poszczególnych drużyn trzeba się wstrzmać. Dopiero po zakończeniu serii zasadniczej będzie można precyzyjniej ocenić siłę drużyn. Najważniejsze jednak, że gramy. My bardzo cieszymy się z tego. Potrzebna jest solidarność między zespołami, zrozumienie przy przekładaniu spotkań - zakończył Dariusz Luks.

W pozostałych grupach II ligi mężczyzn prowadzą: GKS Stocznowiec Gdańsk (1), Legia Warszawa (2), SMS PZPS I Spała (3), MKST Astra Nowa Sól (4) i KS Arka Tempo Chełm (6)..


  • 0
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0