SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 10 lutego 2020

Przed 5. kolejką Ligi Mistrzów siatkarzy

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma już zapewniony awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zespół ten w grupie E odniósł cztery zwycięstwa i z dwunastoma punktami prowadzi w tabeli. Drugie miejsce zajmuje VfB Friedrichshafen - dwie wygrane i pięć punktów. W meczu piątej kolejki podopieczni trenera Nikoli Grbicia zagrają na wyjeździe z Vojvodiną NS Seme Nowy Sad. U siebie mistrz Polski pewnie wygrał 3:0.

Liderem swojej grupy jest również Jastrzębski Węgiel, który w ostatnim spotkaniu PlusLigi pokonał Trefla Gdańsk 3:1. Ich najbliższy rywal w Lidze Mistrzów Zenit Kazań również wygrał w swojej ekstraklasie. Pokonał na wyjeździe Dynamo Moskwa 3:0. Goście mieli przewagę w przyjęciu i ataku, zaserwowali osiem asów przy czterech rywali.

W pierwszym spotkaniu jastrzębianie pokonali Zenit 3:2, który jest teraz w trudnej sytuacji w walce o awans. Żeby zachować szanse znalezienia się w najlepszej ósemce musi w środę wygrać. - Szykujemy się na wielkie siatkarskie święto. Czeka nas trudne spotkanie, ale jesteśmy gotowi do walki ze słynnym przeciwnikiem - mówi libero gospodarzy, Jakub Popiwczak.

Przed sześciu laty w Ankarze drużyna z Jastrzębia–Zdroju zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. W półfinale przegrała z miejscowym Halkbankiem 0:3, a w meczu o brąz wygrała z Zenitem Kazań 3:1.

Trzeci polski przedstawiciel w Lidze Mistrzów VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra na wyjeździe z Tours VP. U siebie podopieczni trenera Andrei Anastasiego zwyciężyli i żeby myśleć o awansie do ćwierćfinału muszą we Francji wygrać.

Program meczów polskich drużyn w Lidze Mistrzów (piąta kolejka):

wtorek - grupa E
Vojvodina NS Seme Nowy Sad - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 18.00

środa - grupa C
Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań 18.00

grupa D
Tours VB - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 20.00

  • 2
  • 0
  • 32
  • 0
  • 0