SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Agata Wasielewska, fot. CEV.lu, 22 kwietnia 2017

Polscy kadeci po dotarciu do Gyor zapoznali się z halą Egyetemi Csarnok, w której rozegrają cały turniej. - Nie ma żadnych kontuzji, więc wszystko idzie zgodnie z planem mówił trener Maciej Zendeł.

Polscy kadeci po dotarciu do Gyor zapoznali się z halą Egyetemi Csarnok, w której rozegrają cały turniej. - Pierwszy trening był bardzo dobry. Widać, że zawodnicy są pozytywnie "naładowani" i chcą walczyć. Nie ma żadnych kontuzji, więc wszystko idzie zgodnie z planem, a co będzie dalej, to już okaże się po meczach - ocenił przedturniejową dyspozycję swoich podopiecznych trener Maciej Zendeł

W fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją, Włochami, Bułgarią, Belgią i Węgrami. Tylko dwa zespoły mogą awansować do półfinałów. - To jest bardzo trudna grupa, każdy z każdym może wygrać. Nasi pierwsi rywale - Rosja i Włochy - w rozgrywkach młodzieżowych stanowią bardzo dużą siłę, ale nie lekceważyłbym ani Węgrów, ani Bułgarów, ani Belgów. O każde zwycięstwo będzie bardzo trudno - i nam, i przeciwnikom - podsumował układ drużyn Maciej Zendeł.

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji przyznał, że grupa rywalizująca w słowackim Puchovie, gdzie zmierzą się ze sobą Francja, Turcja, Finlandia, Czechy, Słowacja i Rumunia, wydaje się dużo prostsza. - Nie lubię dywagować i przewidywać, bo każdy rocznik jest inny. Wystarczy spojrzeć na skład Finlandii - tam jest dwóch zawodników, którzy mają po 210 i 212 cm wzrostu, to się rzadko zdarza. Ale chyba rzeczywiście ciężej będzie wyjść z grupy, niż później ewentualnie zdobyć medal - stwierdził.

Mecze ME U19, w tym naszych reprezentantów, będzie można oglądać na Laola1.tv http://www.laola1.tv/watch/channel/cev-u19-european-championship-men (dostęp jest bezpłatny na komputerach, w wersji mobilnej trzeba go wykupić.

Terminarz spotkań Biało-Czerwonych:

22 kwietnia, 15:30 Polska – Rosja
23 kwietnia, 20:30 Polska – Włochy
24 kwietnia, 18:00 Polska – Węgry 
26 kwietnia, 15:30 Polska – Bułgaria
27 kwietnia, 20:30 Polska – Belgia 

Grupa I: Polska, Węgry, Rosja, Włochy, Belgia, Bułgaria

Grupa II: Słowacja, Turcja, Czechy, Finlandia, Francja, Rumunia

  • 2
  • 1
  • 74
  • 0
  • 15