SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 11 kwietnia 2017

Szczecin będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech.

Szczecin będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech. - W stolicy Pomorza Zachodniego jest dobry klimat dla siatkówki - podkreślają miejscowi kibice. Mają się zresztą czym emocjonować. Szczecin jest jednym z nielicznych miast w Polsce, w którym swoje mecze rozgrywają zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej w siatkówce, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zanim jednak zaczniemy pasjonować się spotkaniami z udziałem zespołów Czech, Niemiec, Słowacji i Włoch Azoty Arena będzie świadkiem dużych sportowych wydarzeń.

Chemik Police po wyeliminowaniu w półfinale ORLEN Ligi Developresu SkyRes Rzeszów awansował po raz czwarty do finału i z Grotem Budowlanymi Łódź będzie walczyć o złoty medal mistrzostw Polski. Trzeba podkreślić, że policzanki w imponującym stylu awansowały do decydującej rozgrywki i to im większość ekspertów przyznaje rolę faworyta w starciu o złoto. Przypomnijmy, że Chemik w 2014 roku wyprzedził Impel Wrocław, a w dwóch następnych sezonach drużynę z Sopotu.

Pierwsze spotkaniu finału odbędzie się 14 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Rewanżowy mecz rozegrany zostanie 19 kwietnia (początek 20:30) w Azoty Arenie. Spotkanie wyłoni mistrza Polski. Po zakończeniu pojedynku przewidziana jest ceremonia wręczenia medali.

- Nasz zespół rozpoczął przygotowania do finałów ORLEN Ligi – mówi dyrektor zarządzający Chemika Police, Radosław Anioł. - Pierwsze spotkanie rozegramy na wyjeździe w Wielki Piątek. W Wielką Sobotę będzie czas na świętowanie. Już po niedzielnym śniadaniu zaplanowane zostały zajęcia. Chcemy być jak najlepiej przygotowani do obrony tytułu.

Chemik Police zdobył złote medale ORLEN Ligi w trzech ostatnich sezonach. Jednak nie było okazji do świętowania sukcesu we własnej hali. Decydujące spotkania były rozgrywane na wyjazdach. Być może w tym sezonie będzie okazja do pomeczowej radości w Azoty Arenie.

Na rewanż 19 kwietnia klub dla wszystkich kibiców przygotował nie lada promocję. Normalne i ulgowe bilety dostępne są za przysłowiową "dychę", czyli za 10 złotych. Kolejna oferta dotyczy posiadaczy karnetów. Każdy z nich może zabrać na mecz osobę towarzyszącą, a bilet dla niej będzie darmowy. Wystarczy napisać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypomnijmy, że położona na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa została otwarta od 1 sierpnia 2014 roku. 15 stycznia 2015 roku została wypełniona do ostatniego miejsca. Mecz fazy grupowej Chemik Police – Dynamo Kazań 3:1 (16:25, 25:14, 25:19, 25:22) obejrzało 5055 widzów. Niewykluczone, że 19 kwietnia ten rezultat w liczbie kibiców na trybunach zostanie powtórzony.

Szczecin Miasto-Gospodarz EUROVOLLEY Poland 2017 serdecznie zaprasza kibiców na finał ORLEN Ligi i mecze kontynentalnego czempionatu.

  • 0
  • 0
  • 33
  • 0
  • 2