SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 9 sierpnia 2016

Mariusz Szyszko – olimpijczyk z Atlanty przypomina, że jego olimpijska karta jest o wiele bogatsza. Podczas pięciu, „swoich” turniejów olimpijskich występował w różnych rolach. Tym razem, po raz trzeci jest ekspertem TVP. Dzisiaj podczas meczu z Iranem wystąpi w szczególnej roli – eksperta telewizyjnego i byłego pracodawcy w Cerradzie Czarnych Radom (jest tam prezesem) Raula Lozano – byłego selekcjonera Polski a obecnie Iranu.

Mariusz Szyszko – olimpijczyk z Atlanty przypomina, że jego olimpijska karta jest o wiele bogatsza. Podczas pięciu, „swoich” turniejów olimpijskich występował w różnych rolach. Tym razem, po raz trzeci jest ekspertem TVP. Dzisiaj podczas meczu z Iranem wystąpi w szczególnej roli – eksperta telewizyjnego i byłego pracodawcy w Cerradzie Czarnych Radom (gdzie jest prezesem) Raula Lozano – byłego selekcjonera Polski a obecnie Iranu.

To są moje piąte Igrzyska Olimpijskie. W Seulu byłem jako gość, w Atlancie jako zawodnik, w Pekinie, Londynie i w Rio jako przedstawiciel mediów. Mam więc porównanie.

W Brazylii jest najpiękniej, klimat ich zimą znośny, jedzenie bardzo dobre. Ludzie też bardzo mili o ile nie zamierzają cię… obrabować lub… zamordować. Od pierwszych minut słyszymy ostrzeżenia, że nie wolno chodzić w pojedynkę, nosić na widoku kosztownych rzeczy, unikać wychodzenia po zmroku, itd.

I jak tu się nie bać? Nasza praca jednak powoduje, że robimy to wszystko i na razie chyba mamy szczęście. Większym utrapieniem, delikatnie mówiąc, są problemy organizacyjne. Transport oparty jest na wielkiej improwizacji. Otrzymanie informacji często na poziomie zerowym. I te odległości. Codziennie spędzam w autobusach… co najmniej cztery godziny. Wszystko to powoduje zmęczenie i nerwowość. Ale jeżeli chłopaki zdobędą medal, najlepiej złoty to i tak będą moje najpiękniejsze Igrzyska. Za godzinę, z lekkim okładem mecz z Iranem… dla mnie osobiście ze względu na Raula… szczególny…

Serdeczne gatulacje dla Kingi i Moniki! Awans do 1/8 finału w debiucie olimpijskim... fiu, fiu, fiu... Trzymam za Marisza Prudla i Grzegorza Fijałka oraz Poitra Kantora i Bartka Łosiaka.Będzie dobrze Panowie.

Pozdrawiam z Rio – Mariusz Szyszko

Polska - Iran 22.00 w TVP 1 z udziałem Mariusza Szyszko

  • 0
  • 0
  • 27
  • 1
  • 0