SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Adrian Sawko, 16 kwietnia 2019

Michał Bąkiewicz: finał mistrzostw Polski juniorów stał na dobrym poziomie

Zmagania ośmiu drużyn w mistrzostwach Polski juniorów w Dębicy obserwował Michał Bąkiewicz, który kilka dni temu został powołany na stanowisko pierwszego trenera reprezentacji Polski juniorów. - Finał stał na naprawdę dobrym poziomie - powiedział szkoleniowiec.

Trefl Gdańsk, AZS 2020 Częstochowa, Jastrzębski Węgiel taka jest kolejność drużyn na podium mistrzostw Polski juniorów. Zmagania młodych siatkarzy podczas turnieju w Dębicy obserwował Michał Bąkiewicz, nowy trener reprezentacji Polski.

- Finał mistrzostw Polski juniorów stał na naprawdę dobrym poziomie i przede mną jeszcze decyzje personalne. Prosiłbym się jeszcze chwilę wstrzymać, ale myślę, że pojawi się kilka nowych nazwisk w szerokim składzie reprezentacji - powiedział Michał Bąkiewicz. 

I dodał - Dla mnie to przede wszystkim zaszczyt i wielki honor prowadzić polską reprezentację. To na pewno również ogromne wyzwanie dla całej grupy. Natomiast nie da się ukryć, że będziemy kontynuować drogę, którą sobie obraliśmy ostatnimi czasy.

Przed reprezentacją Polski ważne wydarzenie w tym sezonie. Co prawda FIVB jeszcze tego nie potwierdziła, ale wiele wskazuje na to, że biało-czerwoni wezmą udział w mistrzostwach świata w Bahrajnie.

- Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli mistrzostwa świata w Bahrajnie. Myślę, że oficjalny komunikat pojawi się na początku czerwca. Przede wszystkim musimy się zabrać i od początku stworzyć dobrze rozumiejącą się grupę. W tym momencie to będzie dla nas najważniejszy cel. Nie będę ukrywał, że wszystko mam już dograne, ale na oficjalny komunikat trzeba jeszcze chwilę poczekać - zakończył Michał Bąkiewicz.

  • 10
  • 2
  • 122
  • 0
  • 7