SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 29 marca 2021

II Liga Kobiet: Znamy skład i gospodarzy turniejów półfinałowych

Ostatnie mecze II Ligi Kobiet zamknęły definitywnie fazę zasadniczą rozgrywek. Oba starcia nie zmieniły jednak układu w tabeli, a to oznacza, że nic nie uratowało tegorocznych spadkowiczów.  

Na zamknięcie fazy zasadniczej spotkały się UKS Sokół ’43 AZS AWF SMS Katowice z MGLKS Sobieskim Oławą. W tie-breaku spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki Sokoła. W drugim zaległym meczu Łaskovia Łask pokonała przez walkower UKS Jedynkę Siewierz.

Z rozgrywkami II Ligi Kobiet pożegnali się Akademia Piłki Siatkowej Rumia i Energa MKS Truso Elbląg (grupa 1), KS AZS AWF Biała Podlaska i MUKS Wojskowe Warszawa (grupa 2), MGLKS Sobieski Oława i Twardogóra #VolleyWrocław (grupa 3) oraz MKS Pogoń Proszowice i UKS Jedynka Tarnów (grupa 4).

Do turniejów półfinałowych awansowały MKS Sokół Mogilno i GKS Wieżyca 2011 Stężyca (grupa 1), AZS AWF Warszawa i KS BAS Kombinat Budowlany Białystok (grupa 2), Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki i MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (grupa 3), TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski oraz Silesia Volley Mysłowice (grupa 4). Drugi w grupie 4 SMS PZPS Szczyrk II nie jest brany pod uwagę do awansu i do spadku.

W pierwszym turnieju półfinałowym zmierzą się MKS Sokół Mogilno (rozstawiony z nr 1), KS BAS Kombinat Budowlany Białystok (nr 2), Libero VIP Gwarant Aleksandrow Łódzki (nr 3), Silesia Volley Mysłowice (nr 4).

1 dzień: 1 – 4 oraz 2 – 3

2 dzień: 4 – 3 oraz 1 – 2

3 dzień: 2 – 4 oraz 3 – 1

Gospodarzem pierwszego turnieju półfinałowego jest Silesia Volley Mysłowice.

W drugim turnieju półfinałowym spotkają się TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski (rozstawiona z nr 1), MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (nr 2), KS AZS AWF Warszawa (nr 3) oraz GKS Wieżyca 2011 Stężyca (nr 4)

1 dzień: 1 – 4 oraz 2 – 3

2 dzień: 4 – 3 oraz 1 – 2

3 dzień: 2 – 4 oraz 3 – 1

Gospodarzem drugiego turnieju półfinałowego jest TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Turnieje półfinałowe II Ligi Kobiet rozegrane zostaną w dniach 9-11 kwietnia 2021. Awans do turniejów finałowych wywalczą po dwie najlepsze drużyny.

Kolejność po fazie zasadniczej w poszczególnych grupach można odnaleźć w dołączonym załączniku:

2020.2021_KOMUNIKAT_NR_1.2_2_LK_gr._I-IV.pdf

  • 1
  • 0
  • 22
  • 0
  • 0