SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. https://www.facebook.com/WloclawskieTowarzystwoSiatkowki, 22 maja 2018

II liga kobiet: we Włocławku o wejście do I ligi

Od piątku do niedzieli we Włocławku z udziałem czterech drużyn rozegrany zostanie finałowy turniej o wejście do I ligi siatkarek. Zagrają po dwie najlepsze drużyny z półfinałowych zawodów - UKS Szóstka Mielec, Bluesoft Mazovia Warszawa oraz WTS KDBS Bank Włocławek i Polonia Świdnica.

- Oczywiście naszym celem jest awans do zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet - mówi trener włocławskiej drużyny, Marek Zacharek. - Najgroźniejsze rywalki? Wskazałbym na stołeczny zespół, choć myślę, że zobaczymy czwórkę wyrównanych drużyn, które zaprezentują równy, wysoki poziom gry.

Na pewno na postawę gospodyń będzie miała wpływ forma Gaudencii Makokhi. Reprezentantka Kenii reprezentuje WTS KDBS Bank Włocławek od jesieni 2017 roku. - O tej zawodniczce możemy mówić tylko pozytywnie, bardzo dobrze z nią się współpracuje. Na początku gry Kenijki we Włocławku szukaliśmy dla niej odpowiedniej pozycji na boisku. W końcu została atakującą - powiedział Marek Zacharek.

Jeden z półfinałowych turniejów został rozegrany we Włocławku. - Dochodziły do nas głosy, że dobrze wywiązaliśmy się z obowiązków. Myślę, że w finałach również sprostamy zadaniu - zakończył Marek Zacharek.

W piątek i sobotę pomiędzy pierwszym i drugim meczem rozgrywane będą play offy ekstraklasy koszykarzy z udziałem miejscowego Anwilu.

Program turnieju:
Piątek
WTS KDBS Bank Włocławek - UKS Szóstka Mielec (15:00)
MKS Polonia Świdnica - Bluesoft Mazovia Warszawa (20:30)
Sobota
UKS Szóstka Mielec - Bluesoft Mazovia Warszawa (14:00)
WTS KDBS Bank Włocławek - MKS Polonia Świdnica (20:30)
Niedziela
MKS Polonia Świdnica - UKS Szóstka Mielec (14:00)
Bluesoft Mazovia Warszawa - WTS KDBS Bank Włocławek (17:00)

Na stronie www.tvcom.pl pokazane będą na żywo wszystkie mecze tego turnieju

  • 6
  • 2
  • 23
  • 0
  • 0